EkoTrzecie znowu w akcji! Na terenie Wigierskiego Parku Narodowego znajduje się dawna składnica, na której pracownicy Parku wraz z uczniami III LO w Suwałkach założyli łąkę kwietną. Niedaleko znajduje się osiem barci i to właśnie zasiedlające je pszczoły będą korzystały z kwitnących kwiatów. Wysiano ponad trzydzieści gatunków roślin miododajnych, które wraz z założonymi wcześniej sadami gatunków biocenotycznych zwiększą bioróżnorodność i dadzą wspaniałe warunki do życia zapylaczom. Obie akcje zakończyły się wspólnym ogniskiem. Już za parę tygodni podczas spaceru szlakiem czerwonym, na tzw. 19 kilometrze, będzie można podziwiać efekty naszej pracy.
Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!
19 kwietnia 2024 r. odbył się finał XXII Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Temat pracy: "W głębi oceanu".
15 marca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Turnieju Anglojęzycznego dla Szkół Podstawowych "Prime Mary". Uczniowie 11 szkół z Suwałk i regionu rywalizowali, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, sprawdzając wiedzę i umiejętności podczas wykonywania różnych zadań.
W minioną sobotę, czyli 9 marca 2024 r., odbyła się nietypowa wycieczka na Litwę. Dlaczego nietypowa? Ponieważ organizowana była dla uczniów naszej szkoły, ale dołączyli także uczniowie innych szkół ponadpodstawowych z Suwałk, a także pięcioro młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Wśród wycieczkowiczów znaleźli się również studenci filologii z PUZ zlokalizowanej w naszym mieście, rodzice, nauczyciele, znajomi i przyjaciele.
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Mobilność uczniów w Grecji w ramach akredytacji projektu Erasmus+. Organizator: Marcin Hościłowicz
Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
26 kwietnia 2024 r. pożegnaliśmy naszych uczniów klas czwartych! Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć im w drodze po dojrzałość przez 4 lata - to była niezapomniana przygoda. Cała społeczność szkolna III LO życzy Wam powodzenia na maturze!
"Wiersz to zaproszenie do rozmowy" - do dyskusji z poetami i szukania odpowiedzi w poezji zachęcał nas prof. Piotr Śliwiński z UAM w Poznaniu, tym razem na przykładzie utworów Zbigniewa Herberta.

Konkurs fotograficzny "Suwalszczyzna okiem obiektywu"

XXII Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '24"

Galeria Aleksandry Kamińskiej

Galeria Joanny Jabłońskiej

Koło fotografii i grafiki komputerowej działające w naszej szkole skupia uczniów, którzy pasjonują się fotografią oraz przetwarzaniem jej za pomocą technik komputerowych. Uczniowie zapoznają się z podstawami komputerowej obróbki obrazu oraz dostępnymi programami komputerowymi przeznaczonymi do obróbki zdjęć, które wykorzystują w praktyce. Zajmują się usuwaniem takich błędów jak: złe kadrowanie, ostrość czy zanieczyszczenie obrazu. Uczą się dostosowywać rozmiar zdjęć, poddawać je kompresji  w celu umieszczenia na stronie internetowej. Uczniowie na zajęciach zajmują się fotografią portretową i plenerową. Poznają budowę i funkcje aparatu cyfrowego oraz wpływ elementów budowy na tworzenie obrazu. Efekty pracy uczniów można  zobaczyć na wystawach szkolnych jak również w sieci Internet.

Zajęcia te wykraczają poza typowy szkolny szablon oraz rozwijają zainteresowania kulturą i pięknem własnego regionu. Uczniowie rozwijają inwencję, wyobraźnię i wrażliwość poprzez własną aktywność twórczą. Zajęcia rozwijają również pozytywny obraz samego siebie poprzez wyrażanie własnej kreatywności.

Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka