Erasmus + Akcja KA1 Mobilność kadry

Nauczyciele z naszej szkoły kształcą się na terenie Unii Europejskiej, podnosząc swoje umiejętności metodyczne i językowe, zawierając znajomości i poszukując partnerów do projektów współpracy międzynarodowej.

Sprawozdania nauczycieli uczestniczących w projekcie:

Marcin Hościłowicz: Kurs "CLIL - innovation and affectiveness in teaching" - organizator ErasmusLearn w Heraklionie na Krecie.

Michał Sośnicki: Kurs "Creativity, Innovation, Motivation and new Teaching Methodologies" - organizator Europass Teacher Academy w Barcelonie.

przyp. autora: "Zajęcia dotyczyły pobudzania kreatywności uczniów przy użyciu innowacyjnych metod kształcenia oraz przydatnych aplikacji i stron internetowych. Omawiane były między innymi zagadnienia teoretyczne dotyczące strategii nauczania, metoda SCAMPER, style uczenia się, metoda projektu oraz odwróconej lekcji. Ponadto poznałem nowe narzędzia ICT ułatwiające współpracę z uczniami oraz pozwalające na tworzenie projektów, przygotowywanie filmów i interaktywnych ćwiczeń czy tworzenie gier typu "scavenger hunt". Poznane metody i aplikacje ułatwią mi przygotowywanie lekcji oraz pozwolą na jeszcze efektywniejsze zaangażowanie uczniów w proces nauczania. W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele z Polski, Rumunii i Włoch, więc nieoceniona okazała się też możliwość wymiany poglądów, stosowanych form pracy oraz doświadczeń związanych z pracą nauczyciela. Zdobytą wiedzę i umiejętności z pewnością wykorzystam w swojej pracy."

Projekt "Włącz-My tryb EKO" - Michał Sośnicki

Beata Gruza, Magdalena Makarewicz, Luiza Podziewska: Kurs "CLIL in Practice: Focus on Florence" - organizator Europass Teacher Academy we Florencji.

przyp. autora: "Program kursu skupiał się na wykorzystaniu tematyki związanej z historią, kulturą i sztuką Florencji jako kontekstu do doskonalenia pracy nauczyciela metodą CLIL. Był to tydzień ciekawych, dobrze zorganizowanych zajęć w języku angielskim. A obecność uczestniczek z Hiszpanii i Słowacji umożliwiła dodatkowo wymianę doświadczeń edukacyjnych i kulturowych. To oczywiście nie jedyne doświadczenia zdobyte przez nasze nauczycielki w czasie pobytu na ziemi włoskiej. Po pracowitych przedpołudniach następowały równie aktywne popołudnia i wieczory, czyli:

- ponad 20 tys. kroków dziennie po malowniczych uliczkach miast i miasteczek - Florencji, Sieny, Fiesole;

- kontemplowanie zbiorów florenckich muzeów - w tym największego - Galerii Uffizi;

- podziwianie krajobrazów Toskanii;

- smakowanie specjałów włoskiej kuchni (obowiązkowa kawa na każdej przerwie!);

- niezapomniane nocne Polek rozmowy na tarasie.

Wszystko razem dało mnóstwo inspiracji do wykorzystania w codziennej pracy w III LO!"

Projekt "Włącz-My tryb EKO" - B. Gruza, M. Makarewicz, L. Podziewska

Joanna Domuracka: Utworzenie i zarządzanie podstroną internetową projektu.

Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz

Print Download