W 2019 roku nasza szkoła uzyskała tytuł Szkoły Mistrzów Programowania. 

Konkurs PIXBlock – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – organizowany po raz pierwszy w maju 2019 jest multimedialnym konkursem dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Przeprowadzany jest za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach. 

W dniach 25 - 29 listopada 2019r. w naszej szkole odbyły się eliminacje w drugiej edycji już Międzynarodowego Konkursu Pix Programming Challenge 2019. Do Półfinałów konkursu, które odbyły się 5 grudnia 2019r., zakwalifikowało się 19 uczniów klas: 1PodA i 2A:

Adam Pietrzeniuk kl.IIA

Michał Sieńkowski kl.IIA

Aleksandra Rzadkowska kl.IIA

Natalia Morusiewicz kl.IIA

Jakub Misiewicz kl.IIA

Weronika Masłowska kl.IIA

Weronika Czokajło kl.IA Pod

Bartłomiej Jarząbski kl.IA Pod

Jakub Korzeniecki kl.IA Pod

Bartosz Kułak kl.IA Pod

Korneliusz Lenczewski kl.IA Pod

Piotr Nowialis kl.IA Pod

Julia Staśkiewicz kl.IA Pod

Szymon Stefanowski kl.IA Pod

Uczestnicy w trakcie Półfinałów rozwiązują Zadania. W tym etapie organizator przyjmuje 2 kryteria oceny - ilość poprawnie rozwiązanych zadań oraz łączny czas w jakim zadania zostaną rozwiązane. 

O konkursie: 

PixProgramming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku PYTHON

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Do finału konkursu w 2019 roku zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Julia Omilianowicz kl. IIA

Aleksandra Lisowska kl. IIA

Adrian Dębski kl. IIA

Szymon Śliwowski kl. IIA

Michał Turek kl.IIA

Wojciech Syper kl. IIA

 

Koordynator projektu: Joanna Domuracka

 

 

 

Print Download