Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach z dnia 2 kwietnia 2020 r. W związku z wprowadzeniem przez Rząd RP kolejnych ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem zarażeniom koronawirusem zawiadamiam o wykonywaniu obowiązków Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach w trybie zdalnym od 2 kwietnia 2020r.
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '20". Tematem pracy na pierwszy etap konkursu jest: "Wędrówka po lesie". Prace można przesłać na mail: 3lostrona@gmail.com. W tym roku szkolnym konkurs będzie miał tylko JEDEN etap. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 czerwca 2020 roku. Organizator konkursu: Joanna Domuracka
18 grudnia 2019 r. na patio PWSZ odbyło się wspólne picie herbaty, śpiewanie i malowanie symbolicznych matrioszek. „Czajopicie”, czyli pierwsza edycja wyjątkowej akcji studentów i wykładowców filologii Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego. Studenci do wspólnego spędzenia czasu w kulturze polsko-rosyjskiej zaprosili nie tylko swoich kolegów z innych kierunków, ale też młodzież z zaprzyjaźnionego III Liceum Ogólnokształcącego. Koordynator współpracy z PWSZ w Suwałkach: Jolanta Rogucka
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia.
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.
W dniu 5.02.2020r. odbyły się Szkolne Mistrzostwa Debat Oksfordzkich (ogólnopolski projekt DeBBaty). Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak

Dnia 21 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbył się "Słodki mecz", którego głównymi organizatorkami były nauczycielki: Hanna Danielewicz i Beata Gruza oraz uczennice klasy IIC: Natalia Gałażyn i Patrycja Rółkowska.

Słodki mecz, to impreza, która na stałe wpisała się w tradycję naszej szkoły.

Od kilkunastu lat podczas meczu siatkówki zbieramy słodycze dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Suwałkach.

Mecz pomiędzy uczniami IIII i II LO uatrakcyjniły występy taneczne chłopaków z klasy IA (Michała Zawadzkiego)  i IC (Michałą Butkiewicza) oraz maraton zumby w wykonaniu dziewcząt z klasy IC (Martyny Jurczyk, Klaudii Witkowskiej, Agaty Serafin) i IB (Martyny Zawadzkiej).

Na spotkanie przybyło wielu uczniów z naszej szkoły. Dołączył do nas również klub kibica „Ultras” z II LO. Chłopcy aktywnie włączyli się w zbiórkę słodyczy, zabawę i kibicowanie.

Połączył nas wspólny cel i po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy się świetnie bawić pomagając  potrzebującym.

Do zobaczenia za rok!

Słodki mecz 2014/2015