Rok szkolny 2021/2022 to wyjątkowy czas w historii naszej szkoły - świętuje ona bowiem Jubileusz 30-lecia swojego istnienia, który chcemy uczcić wieloma projektami i akcjami.
Spotkanie z Absolwentami. Pan Wojciech Pająk i Pan Kamil Sznel wspominali swoje licealne lata, opowiadali o własnej ścieżce zawodowej, i oczywiście, jak przystało na samorządowców, zachęcali do związania dorosłego życia z Suwałkami. Organizatorzy spotkania: Malwina Kwiecień i Igor Przybylak
Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła drużynowo zajęła wśród dziewcząt I miejsce, natomiast chłopcy II w Teście Coopera. Wynik bardzo cieszy, ponieważ w rywalizacji brało udział ok. 50 uczniów z każdej szkoły. W zawodach wystartowało 6 szkół. Warto przypomnieć, że Test Coopera to bieg ciągły. W czasie 12 minut sędziowie mierzą odległość, jaką pokona zawodnik. Opiekun młodzieży: Kamil Wiszniewski. Serdeczne gratulacje!
W dniu 27 marca 2022 r. odbył się finał XX Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "Plamka '22". Uczestnicy wykonywali prace na temat: "Złota Polska Jesień". Lista finalistów "PLAMKA '22": I miejsce Julia Kruszyłowicz, II miejsce Nina Kuprewicz, III miejsce Hanna Modzelewska, IV miejsce Piotr Kacprzyk. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że Martyna Wasilewska i Igor Barmuta uzyskali jeden z najlepszych wyników w Polsce w procesie rekrutacyjnym do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tym samym 1 czerwca 2022 będą reprezentować społeczność III LO w Suwałkach na posiedzeniu XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski
Uczniowie naszej szkoły, już po raz trzeci, uczestniczyli w ogólnopolskim programie "Szkoła Kompetencji Przyszłości " - Zwolnieni z Teorii. Jest to praktyczna olimpiada, oparta na Metodzie Prawdziwych Projektów, autorskiej adaptacji na polskie warunki, metody stworzonej na Harvardzie, tzw. The field method. Zadaniem uczniów jest działanie w zespole - zaplanowanie oraz wdrażanie własnego projektu społecznego. Opiekun młodzieży: Krystyna Słowicka
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klas 1A i 2A ukończyli kurs "PCAP: Programming Essentials In Python" w ramach Cisco Networking Academy i otrzymali Certyfikat potwierdzający opanowanie umiejętności w zakresie programowania w języku Python. Instruktor akademii:Joanna Domuracka. Serdeczne gratulacje!
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus+ KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele biorą udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt jest realizowany we współpracy ze szkołami z Serbii, Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
6 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie rowerowym "III LO WIGRY TOUR" Przejechali trasę wokół jeziora Wigry - około 50km. Opiekunowie młodzieży: Jacek Kwiecień, Wojciech Makowski, Adam Kozłowski.

Regulamin

XX Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '22"

SUWAŁKI 27 kwiecień 2022 roku (powiaty: augustowski, sejneński, suwalski.)


Organizatorzy:
- Zespół Szkół nr1 w Suwałkach,
Celem konkursu jest:
- upowszechnienie grafiki poprzez ukazanie możliwości technik komputerowych,
- doskonalenie warsztatu pracy,
- wymiana doświadczeń.
Uczestnikami konkursu może zostać młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego.
Konkurs będzie przebiegać w kategoriach:
- grafika komputerowa wykonana przy pomocy: Corel Photo-Paint, Adobe PhotoShop, GIMP i inne.
Wymagana jest legalność posiadania w/w oprogramowania.


ETAPY KONKURSU


ETAP PIERWSZY polega na dostarczeniu do sekretariatu 3LO w Suwałkach lub przesłaniu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 25 kwietnia 2022r. pracy na temat:


- "ZŁOTA POLSKA JESIEŃ",

- CD lub informację w mailu należy opatrzyć imieniem i nazwiskiem, nazwą szkoły oraz imieniem i nazwiskiem nauczyciela.Do dnia 26 kwietnia 2022r. jury oceni nadesłane prace o czym powiadomi listownie uczestników.
Nadesłana praca powinna zawierać:
- podanie narzędzia, przy pomocy którego została wykonana praca.
- podpisane CD z pracą (imię i nazwisko, nazwa szkoły oraz klasy/oddziału).
Uwaga: Uczestnik przesyła tylko jedną pracę. 
Nie dopuszcza się do oceny prac zespołowych.


ETAP DRUGI konkursu odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2022r. (czwartek) w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach, gdzie finalistom konkursu wręczone będą nagrody oraz dyplomy.


Ocenie pracy będą podlegać następujące elementy:
- inwencja twórcza autora pracy ( układ kompozycyjny pracy, dobór kolorów, czytelność przekazu tematu pracy ).
- stopień wykorzystania warsztatu pracy ( ukazanie możliwości programu, w którym został zrealizowany temat konkursowy - znajomość techniczna programu, rodzaj zastosowanych technik komputerowych).


Przebieg drugiego etapu konkursu:
godz. 900 - 915 - powitanie finalistów konkursu oraz ich opiekunów,
godz. 915 - podsumowanie przez przewodniczącego jury przebiegu konkursu, ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród,
godz. 930 - zakończenie konkursu.


Nagrody
Przewiduje się nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu: I, II i III miejsce. Pozostałym uczestnikom drugiego etapu konkursu zostaną wręczone dyplomy uczestnictwa w konkursie. Z uwagi na pandemię do rozdania nagród zostaną zaproszenie jedynie laureaci. Prace laureatów konkursu będą prezentowane na stronie internetowej Zespołu Szkół nr1 w Suwałkach (www.zs1.suwalki.edu.pl).
Zastrzega się wykorzystywanie prac z pierwszego i drugiego etapu konkursu w celach promocji organizacji konkursu.


 

Inicjator konkursu: Joanna Domuracka
Organizatorzy konkursu: Joanna Domuracka, Ewelina Domańska, Małgorzata Tomczak

 

 


 

 

Adres placówki szkolnej, na który należy przesłać pracę:

Zespół Szkół nr1 w Suwałkach
ul. Noniewicza 83
16-400 Suwałki

 


 

tel: (87) 566 66 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Wystawa Plamka 2002-2012

"Plamka '22"
Autor: Julia Kruszyłowicz
I miejsce Temat: "Złota polska jesień"
"Plamka '21"
Autor: Agata Symonowicz
I miejsce Temat: "I Ty możesz być poetą"
 
"Plamka '19" 
I miejsce Temat: "Kosmiczne opowieści"
Autor: Agata Symonowicz
"Plamka '18" 
I miejsce Temat: "Natura jest kobietą"
Autor: Joanna Jabłońska
 

 
Sponsorzy konkursu
  • Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr1 w Suwałkach
  • firma "Gabika" Katarzyna Zarzycka
  • firma "Matrix" z Suwałk
  • Urząd Miasta Suwałki
  • firma "Szulc-Trading" z Suwałk

Organizatorzy konkursu składają podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie organizacyjne i materialne imprezy.