EkoTrzecie znowu w akcji! Na terenie Wigierskiego Parku Narodowego znajduje się dawna składnica, na której pracownicy Parku wraz z uczniami III LO w Suwałkach założyli łąkę kwietną. Niedaleko znajduje się osiem barci i to właśnie zasiedlające je pszczoły będą korzystały z kwitnących kwiatów. Wysiano ponad trzydzieści gatunków roślin miododajnych, które wraz z założonymi wcześniej sadami gatunków biocenotycznych zwiększą bioróżnorodność i dadzą wspaniałe warunki do życia zapylaczom. Obie akcje zakończyły się wspólnym ogniskiem. Już za parę tygodni podczas spaceru szlakiem czerwonym, na tzw. 19 kilometrze, będzie można podziwiać efekty naszej pracy.
Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!
19 kwietnia 2024 r. odbył się finał XXII Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Temat pracy: "W głębi oceanu".
15 marca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Turnieju Anglojęzycznego dla Szkół Podstawowych "Prime Mary". Uczniowie 11 szkół z Suwałk i regionu rywalizowali, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, sprawdzając wiedzę i umiejętności podczas wykonywania różnych zadań.
W minioną sobotę, czyli 9 marca 2024 r., odbyła się nietypowa wycieczka na Litwę. Dlaczego nietypowa? Ponieważ organizowana była dla uczniów naszej szkoły, ale dołączyli także uczniowie innych szkół ponadpodstawowych z Suwałk, a także pięcioro młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Wśród wycieczkowiczów znaleźli się również studenci filologii z PUZ zlokalizowanej w naszym mieście, rodzice, nauczyciele, znajomi i przyjaciele.
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Mobilność uczniów w Grecji w ramach akredytacji projektu Erasmus+. Organizator: Marcin Hościłowicz
Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
26 kwietnia 2024 r. pożegnaliśmy naszych uczniów klas czwartych! Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć im w drodze po dojrzałość przez 4 lata - to była niezapomniana przygoda. Cała społeczność szkolna III LO życzy Wam powodzenia na maturze!
"Wiersz to zaproszenie do rozmowy" - do dyskusji z poetami i szukania odpowiedzi w poezji zachęcał nas prof. Piotr Śliwiński z UAM w Poznaniu, tym razem na przykładzie utworów Zbigniewa Herberta.

Galeria szachy

Treningi : sobota: 12.00 - 13.00

Licealiada Województwa Podlaskiego Dziewcząt 2013 Białystok

W dniu 30.11.2013r. odbył się finał wojewódzki Licealiady Szachowej grupy północnej w Białymstoku. Walkę szachową rozegrało osiem drużyn w składzie czteroosobowym. Naszą szkołę reprezentowały cztery zawodniczki, które zajęły II miejsce w województwie.

Drużyna dziewcząt:
Kamila Jaśkiewicz IC
Joanna Jaśkiewicz IIC
Monika Stankiewicz IIB
Agata Sikorska IIID

Tabela wyników:

1. I LO Białystok
2. IIILO Suwałki
3. I LO Suwałki
4. ZSEIO 6 Łomża
5. ZSOIZ Ciechanowiec
6. I LO Bielsk Podlaski
7. IV LO Białystok
8. VI LO Białystok

Więcej informacji na stronie: www.chessarbiter.com

LICEALIADA WOJ. PODLASKIEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W SZACHACH - GRUPA PÓŁNOCNA

W dniu 09.11.2013 r. odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej Szachy w Suwałkach. Udział w zawodach wzięły dziewczyny i chłopcy. System rozgrywek to każda drużyna z każdą. Zawodnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom gry. Do finału grupy Północnej awansuje po 2 zespoły dziewcząt i chłopców. Opiekunem i trenerem grup jest Rafał Balano.

Naszą szkołę reprezentowały poszczególne składy:

Drużyna dziewcząt: (II miejsce- awans do finału) Ranking składu:1250
1. Jaśkiewicz Joanna IIC
2. Stankiewicz Monika IIB
3. Sikorska Agata IIID
4. Vacat (bak obsady)

Drużyna chłopców: (III miejsce- brak awansu) Ranking składu: 1367
1. Poświatowski Bartosz IF
2. Gałaszewski Patryk IIIA
3. Żukowski Dawid IIE
4. Aleksandrowicz Przemysław IID

Wszelkie informacje o wynikach są dostępne na stronie: www.chessarbiter.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 17.XI.2012r odbył się turniej szachowy –Grupa Północna. W rywalizacji brało udział wiele zespołów dziewczyn i chłopców z różnych szkół .

Informacje podstawowe
Nazwa turnieju: LICEALIADA WOJ. PODLASKIEGO DZIEWCZĄT W SZACHACH - GRUPA PÓŁNOCNA
Data rozpoczęcia: 2012-11-17
Data zakończenia: 2012-11-17