Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XX Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '22".
Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus + KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele będą brać udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt realizowany będzie przez najbliższe 2 lata we współpracy ze szkołami z Serbii,Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Produktem końcowym będzie gra komputerowa z wykorzystaniem zadań z fizyki, chemii, biologii, matematyki i geografii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek: Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek
Miło jest nam poinformować, że Projekt eTwinning "Wy(MYŚL)one wiadomości" realizowany przez uczniów klasy 3dP we współpracy z 9 szkołami w Polsce otrzymał Krajową Odznakę Jakości za wysoką jakość realizowanych zadań . Projekt dotyczył podniesienia świadomości korzystania ze źródeł internetowych oraz weryfikacji wiadomości. Koordynatorami projektu byli p. Marcin Hościłowicz i p. Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
16 września 2021 r. jest Dniem Patrona. 16 września 1880 r. urodził się Alfred Lityński, patron naszej szkoły. Co roku, o tej porze odbywa się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Ślubowanie uczniów klas pierwszych odbędzie się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

Galeria szachy

Treningi : sobota: 12.00 - 13.00

Licealiada Województwa Podlaskiego Dziewcząt 2013 Białystok

W dniu 30.11.2013r. odbył się finał wojewódzki Licealiady Szachowej grupy północnej w Białymstoku. Walkę szachową rozegrało osiem drużyn w składzie czteroosobowym. Naszą szkołę reprezentowały cztery zawodniczki, które zajęły II miejsce w województwie.

Drużyna dziewcząt:
Kamila Jaśkiewicz IC
Joanna Jaśkiewicz IIC
Monika Stankiewicz IIB
Agata Sikorska IIID

Tabela wyników:

1. I LO Białystok
2. IIILO Suwałki
3. I LO Suwałki
4. ZSEIO 6 Łomża
5. ZSOIZ Ciechanowiec
6. I LO Bielsk Podlaski
7. IV LO Białystok
8. VI LO Białystok

Więcej informacji na stronie: www.chessarbiter.com

LICEALIADA WOJ. PODLASKIEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W SZACHACH - GRUPA PÓŁNOCNA

W dniu 09.11.2013 r. odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej Szachy w Suwałkach. Udział w zawodach wzięły dziewczyny i chłopcy. System rozgrywek to każda drużyna z każdą. Zawodnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom gry. Do finału grupy Północnej awansuje po 2 zespoły dziewcząt i chłopców. Opiekunem i trenerem grup jest Rafał Balano.

Naszą szkołę reprezentowały poszczególne składy:

Drużyna dziewcząt: (II miejsce- awans do finału) Ranking składu:1250
1. Jaśkiewicz Joanna IIC
2. Stankiewicz Monika IIB
3. Sikorska Agata IIID
4. Vacat (bak obsady)

Drużyna chłopców: (III miejsce- brak awansu) Ranking składu: 1367
1. Poświatowski Bartosz IF
2. Gałaszewski Patryk IIIA
3. Żukowski Dawid IIE
4. Aleksandrowicz Przemysław IID

Wszelkie informacje o wynikach są dostępne na stronie: www.chessarbiter.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 17.XI.2012r odbył się turniej szachowy –Grupa Północna. W rywalizacji brało udział wiele zespołów dziewczyn i chłopców z różnych szkół .

Informacje podstawowe
Nazwa turnieju: LICEALIADA WOJ. PODLASKIEGO DZIEWCZĄT W SZACHACH - GRUPA PÓŁNOCNA
Data rozpoczęcia: 2012-11-17
Data zakończenia: 2012-11-17