W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do projektu „Porwani przez Ekonomię”. Jest to wieloletni projekt edukacyjny Warszawskiego Instytutu Bankowości oparty na książce profesora Witolda Orłowskiego „Ekonomia dla ciekawych”. Książka w przystępny sposób omawia najważniejsze zjawiska, problemy oraz mechanizmy gospodarcze. Im lepiej je rozumiemy, tym łatwiej radzimy sobie prowadząc własną firmę, szukając dobrej pracy lub zarządzając swoimi finansami.

 

Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekonomicznej młodych Polaków i wsparcie procesu edukacji ekonomicznej w szkołach. W ramach Projektu nauczyciele i uczniowie będą mogli korzystać z udostępnianych nieodpłatnie treści książki oraz z licznych narzędzi wspierających nauczanie.

 

Spotkanie: 22.11.2022 r. - "Dlaczego nie lubimy inflacji?"

Spotkanie: 20.02.2023 r. - "Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy - co Kopernik powiedziałby o kopaniu kryptowalut i inflacji?"

Spotkanie: 14.03.2023 r. - "Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni"

Spotkanie: 4.04.2023 r. - "Wiarygodność finansowa"

Spotkanie: 9.05.2023 r. - "Zarządzanie ryzykiem, a informacje gospodarcze"

Spotkanie: 26.10.2023 r. - „Rynek pracy i kompetencje przyszłości”


Tematyka do wdrożenia na lekcjach:

- "Oszczędzanie - Odkładaj pieniądze, nie marzenia"

- "Pomysł na biznes - Jak zacząć?"

- "Praca na start... jak się robi pierwszy hajs?"

- „Pomysł na biznes - Jak zacząć?” 

- „Oszczędzanie – odkładaj pieniądze, nie marzenia”

- „Cyberbezpieczeństwo – jak nie dać się oszukać?”

- „Kiedy Polacy będą zarabiać tyle, co Niemcy?”

- „Mordercza spirala – czyli jak nie dać się wkręcić inflacji?”

- „Dlaczego jedni zarabiają górę kasy, a drudzy grosze?”

- „Sąd nad globalizacją”- Dlaczego część ludzi nie ma pracy?  

 

Koordynator działań na terenie szkoły: Joanna Domuracka

 

Print Download