26 września, jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Na tegorocznej edycji gościliśmy z warsztatami dla klas oraz wykładem przyjaciela naszej szkoły, Amerykanina mieszkającego w Polsce, dyrektora szkoły King's School of English oraz wykładowcę na UWM w Olsztynie - Jeffa Taylora.
W dniu 7 września 2022 r. w klasie 3D została przeprowadzona przez Panią Grażynę Serafin z SODN-u niezwykle ciekawa lekcja z wychowawcą. Uczniowie klasy 3D mieli okazję poznać się na nowo.
Od 1 października do 9 grudnia 2022 r. można przesyłać zgłoszenia do wzięcia udziału w VI edycji konkursu "BizneSÓWKI - zaPARKuj swój Biznes", którego organizatorem jest Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach oraz Prezydent Miasta Suwałk. Celem Konkursu jest aktywizacja i pobudzanie rozwoju suwalskiej przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadpodstawowych mających siedziby na terenie Miasta Suwałki chcących uruchomić i rozwijać własne firmy w Suwałkach. Zainteresowani konkursem uczniowie mogą zgłaszać się w szkole do Pani Joanny Domurackiej i Pani Krystyny Słowickiej.
W dniu 16 września 2022 r. obchodzimy Dzień Patrona III LO. - prof. Alfreda Lityńskiego - wybitnego polskiego uczonego, hydrobiologa i nauczyciela.
Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX, wymianie kulturowej w pełni finansowanej przez Departament Stanu USA. Aktualna rekrutacja umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2023/24. Aplikować mogą uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas liceum/technikum.
Kolejny nasz projekt został doceniony. "Legend has it" realizowany przez klasę 3A zdobył Krajową Odznakę Jakości w programie eTwinning. Jego koordynatorem był pan Michał Sośnicki. Serdecznie gratulujemy!

Droga między pomysłem a jego realizacją wymaga świadomości biznesowej, umiejętności finansowych, a przede wszystkim właściwego nastawienia. Wiedza zdobyta w trakcie realizacji kursu pozwoli nie tylko wyróżnić, ale także ukierunkować przedsięwzięcie.

Zakres tematyczny kursu:

- identyfikacja przedsiębiorczych umiejętności zawodowych,

- terminy biznesowe i marketingowe,

- opracowanie prostego biznesplanu,

- społeczne, prawne i etyczne obowiązki przedsiębiorcy,

- analiza możliwości biznesowych dla danej lokalizacji i rynku,

- rola, struktura i proces uzyskiwania usług zlecanych na zewnątrz w biznesie,

- identyfikacja, tworzenie i rozszerzanie struktury biznesowej,

- Wykorzystanie narzędzi sieci społecznościowych i mediów do rozwoju biznesu,

- Wyjaśnienie mierników biznesowych i zarządzania finansowego.

Wszystkie materiały do zajęć są wyłącznie w języku angielskim.

Instruktor: Joanna Domuracka