Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, w 3LO w Suwałkach, odbędzie się Dzień Otwarty, na który SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Będzie odbywał się w blokach godzinowych: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00 na sali gimnastycznej i na terenie całej szkoły.

Kurs: "Introduction to Cybersecurity"  - bezpieczeństwo cybernetyczne.

Dzięki miliardom urządzeń online, co sekundę pojawiają się nowe zagrożenia. Dzisiejszy połączony świat sprawia, że wszyscy są bardziej podatni na ataki cybernetyczne. Bez względu na to, czy interesuje nas relatywny nowy świat bezpieczeństwa cybernetycznego jako profesjonalistę, czy po prostu  ochrona online i w mediach społecznościowych, ten kurs wprowadza w te zagadnienia. Bada on również trendy cybernetyczne i zagrożenia - wraz z szerszym tematem bezpieczeństwa cybernetycznego. Umożlwia zapoznanie się jak chronić swoją prywatność w sieci, jednocześnie zyskując dodatkowy wgląd w wyzwania, przed którymi stoją dziś firmy oraz instytucje rządowe i edukacyjne.

Zakres tematyczny kursu:

- globalne skutki zagrożeń cybernetycznych

- sposoby, w jakie sieci są podatne na ataki

- wpływ ataków cybernetycznych na przemysł

- podejście Cisco do wykrywania zagrożeń i obrony

- dlaczego cyberprzestępczość jest rosnącym zawodem

- dostępne możliwości uzyskania certyfikatów bezpieczeństwa sieci

Wszystkie materiały do zajęć są wyłącznie w języku angielskim.

Instruktor: Joanna Domuracka