Pix Programming Challenge 2020 to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla młodszych uczniów są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Z radością informujemy, że do Etapu 2 (etap wojewódzki) konkursu CyberSkiller Challenge Poland ( Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa) awansowało trzech uczestników z najlepszym wynikiem w szkole w Etapie 1, tj.: Adrian Michniuk, Adrian Malinowski oraz Szymon Cimochowski. Wszyscy uczniowie są z klasy 1A. Tym samym została wyłoniona 3-osobowa reprezentacja szkoły biorąca udział w konkursie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Drodzy Uczniowie! Trwa kampania edukacyjna Cash Lajf Balans, promująca przedsiębiorczość. W ramach tej kampanii odbywają się konkursy, w których wygrać można m.in.: laptop, tablet, smartfon, smartwatch, czytnik e-booków, głośnik, słuchawki i wiele innych. Szczegóły znajdziecie na stronie: https://cashlajfbalans.pl/konkursy/
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak

Dnia 02.11.2015 i  03.11.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk  Szkół  Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

• Nasze dziewczęta w składzie:
    Szymelewicz Aleksandra – klasa I B,
    Cypielewska Natalia – klasa III E,
    Rytwińska Magdalena – klasa II F,
    Nowosadko Aleksandra – klasa III E
    zajęły III miejsce na 8 (było na 7) startujących szkół.
    Chłopcy w składzie:
    Zyborowicz Bartłomiej – klasa II B,
    Liszewski Rafał – klasa I A,
    Olender Mariusz – klasa I F,
    Gałażyn Marcin – klasa II F

zajęli V miejsce na 9 startujących szkół.

Opiekunami młodzieży były: Katarzyna Bissak, Hanna Danielewicz

• W dniach 4 i 5 listopada 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt:

Tomaszewska Angelika III E

Naumowicz Agata III C

Chołodowska Monika III B

Kozłowska Ewelina III E

Tarasiewicz Joanna III E

Dziewczęta zajęły II miejsce

Reprezentacja chłopców:
Podziewski Dominik III A

Podziewski Tymoteusz III B

Zyborowicz Bartłomiej I B

Chłopcy zajęli IV miejsce

Obie drużyny awansowały do Półfinałów Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które odbędą się w Suchowoli 20.11.2014 r.

• Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców 22 i 23.10.2013 r.

W dniach 22 i 23 października 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt:
Tomaszewska Angelika IIE
Jaśkiewicz Aleksandra IIID
Kozłowska Ewelina IIE
Naumowicz Agata IIC

Dziewczęta zajęły II miejsce

Reprezentacja chłopców:
Podziewski Dominik IIA
Podziewski Tymoteusz IIB
Poświatowski Bartosz IF
Morusiewicz Paweł IC

Chłopcy zajęli III miejsce

Obie drużyny awansowały do Półfinałów Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które odbędą się w Suchowoli 21.11.2013 r.

• Finał Mistrzostw woj. podlaskiego w tenisie stołowym dziewcząt

13 grudnia 2012r. w Suchowoli odbył się Finał Mistrzostw woj. podlaskiego w tenisie stołowym dziewcząt.

Nasze dziewczęta w składzie:

Ewelina Karczewska – IIIF
Aleksandra Barszczewska – IIIC
Aleksandra Jaśkiewicz – IID
Magdalena Gałażewska – IID
Ewelina Kozłowska – IE

powtórzyły ubiegłoroczny sukces zajmując w Finale IV miejsce (na ośmiu finalistów).

• Półfinały Mistrzostw województwa podlaskiego w tenisie stołowym

29 października 2012r. odbyły się Półfinały Mistrzostw województwa podlaskiego w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt i chłopców wywalczyły awans do finału, zajmując II miejsce.

Skład drużyny dziewcząt:
1. Ewelina Karczewska 3f
2. Aleksandra Barszczewska 3c
3. Aleksandra Jaśkiewicz 2d
4. Magdalena Gałażewska 2d
5. Ewelina Kozłowska 1e

Chłopcy zajęli IV miejsce.

Skład drużyny chłopców:
1. Kondrad Tomkiewicz 3b
2. Krzysztof Gruza 3a
3. Artur Kuźmicki 3c
4. Dominik Podziewski 1a

Finał odbędzie się 13 grudnia 2012r. w Suchowoli.

• Mistrzostwa Suwałk szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym

19 października 2012r. w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Suwałk szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęły II miejsce na 6 startujących szkół.

Oto składy drużyn:
1.Ewelina Karczewska 3f