Miło jest nam poinformować, że 22.02.2024 r. trzy uczennice z naszej szkoły otrzymały stypendium Prezydenta Miasta w dziedzinie twórczości artystycznej.

Są to:  Maja Osewska, Wiktoria Maliszewska i Julia Markowska.

Maja Osewska to uczennica kl. 3e, na swoim koncie ma wiele osiągnięć artystycznych jakimi są: srebro na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS, II miesjce na Ogólnopolskim Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej. Maja to także uczennica II st. PSM w Suwałkach. W swojej karierze wielokrotnie otrzymywała stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury. Ale to jeszcze nie koniec! Maja otrzymuje także stypendium Prezesa Rady Ministrów, przeszła okręgowy etap Olimpiady geograficznej i zakwalifikowała się do finałowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO.

Kolejną stypendystkA Prezydenta Miasta Suwałk za osiągnięcia artystyczne jest Julia Markowska z klasy 1c.

Lista osiągnięć Julii jest bardzo długa. Po zdobyciu złota na Międzynarodowym Festiwalu "Miasto Talentów" w Rumunii Julia została zaproszona do reprezentowania naszego kraju w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym ABANICO 2024 w Bułgarii. Julia swoim talentem wygrywa na wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach piosenki zdobywając na nich najwyższe laury, m.in. I miejsca i Grand Prix w Stanach Zjednoczonych, Australii, Litwie, Gruzji, Meksyku, Czechach, Bułgarii, Polsce. Julia jest także stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia artystyczne.

Kolejną stypendystką Prezydenta Miasta za osiągnięcia artystyczne jest Wiktoria Maliszewska z klasy. 1b1.

Wiktoria zdobyła brąz na  Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS a także wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia VIRTUOSO.

Wiktoria to także uczennica PSM I stopnia.

Serdeczne gratulacje!