"Okupacja sowiecka na ziemiach polskich 1939-1941" to temat pierwszego z tegorocznych spotkań naszych uczniów i nauczycieli z historykami z IPN w Białymstoku. Pani Magdalena Dzienis Todorczuk przedstawiła okoliczności agresji ZSRR, politykę okupacyjną i zbrodnie Armii Czerwonej, dokonane na ludności polskiej. Druga część zajęć otwartych to warsztaty z wykorzystaniem zestawów puzzli i materiałów źródłowych. Zajęcia zrealizowane przez Panią Magdalenę Dzienis Todorczuk pozwoliły na poszerzenie wiedzy i umiejętności naszych uczniów, a także pokazały historię II wojny światowej z szerszej perspektywy.

Koordynacja i organizacja zajęć: Katarzyna Witkowska we współpracy z IPN w Białymstoku i Suwalskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.