13. czerwca 2024 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena" odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach. Uczestnicy rywalizowali zaliczając poszczególne stacje pozoracyjne. W tym roku motywem przewodnim były wakacje.
Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!
19 kwietnia 2024 r. odbył się finał XXII Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Temat pracy: "W głębi oceanu".
15 marca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Turnieju Anglojęzycznego dla Szkół Podstawowych "Prime Mary". Uczniowie 11 szkół z Suwałk i regionu rywalizowali, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, sprawdzając wiedzę i umiejętności podczas wykonywania różnych zadań.
W minioną sobotę, czyli 9 marca 2024 r., odbyła się nietypowa wycieczka na Litwę. Dlaczego nietypowa? Ponieważ organizowana była dla uczniów naszej szkoły, ale dołączyli także uczniowie innych szkół ponadpodstawowych z Suwałk, a także pięcioro młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Wśród wycieczkowiczów znaleźli się również studenci filologii z PUZ zlokalizowanej w naszym mieście, rodzice, nauczyciele, znajomi i przyjaciele.
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2A ukończyli kurs "PCAP: Programming Essentials In Python" w ramach Cisco Networking Academy i otrzymali Certyfikat potwierdzający opanowanie umiejętności w zakresie programowania w języku Python.
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Mobilność uczniów w Grecji w ramach akredytacji projektu Erasmus+. Organizator: Marcin Hościłowicz
Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
26 kwietnia 2024 r. pożegnaliśmy naszych uczniów klas czwartych! Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć im w drodze po dojrzałość przez 4 lata - to była niezapomniana przygoda. Cała społeczność szkolna III LO życzy Wam powodzenia na maturze!
"Wiersz to zaproszenie do rozmowy" - do dyskusji z poetami i szukania odpowiedzi w poezji zachęcał nas prof. Piotr Śliwiński z UAM w Poznaniu, tym razem na przykładzie utworów Zbigniewa Herberta.
Bardzo Dziki Wschód - warsztaty filmowe 2023 Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód. BARDZO DZIKIE WARSZTATY FILMOWE to propozycja edukacyjna zorganizowana we współpracy ze Szkołą Filmową w Łodzi dla młodzieży w wieku 15-19 lat zainteresowanej tematyką filmową. Warsztaty mają formę stacjonarną. Trwają 7 dni, podczas których odbędą się zajęcia z podstawowych dziedzin kinematografii.
To najnowsza odsłona ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji cyfrowych. Zapraszamy do wypełnienia TESTU!
EkoTrzecie znowu w akcji! Na terenie Wigierskiego Parku Narodowego znajduje się dawna składnica, na której pracownicy Parku wraz z uczniami III LO w Suwałkach założyli łąkę kwietną. Niedaleko znajduje się osiem barci i to właśnie zasiedlające je pszczoły będą korzystały z kwitnących kwiatów. Wysiano ponad trzydzieści gatunków roślin miododajnych, które wraz z założonymi wcześniej sadami gatunków biocenotycznych zwiększą bioróżnorodność i dadzą wspaniałe warunki do życia zapylaczom. Obie akcje zakończyły się wspólnym ogniskiem. Już za parę tygodni podczas spaceru szlakiem czerwonym, na tzw. 19 kilometrze, będzie można podziwiać efekty naszej pracy.
 

Wycieczka do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

29.11.2013 roku klasa II c o profilu biologiczno-chemicznym odwiedziła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Podczas wizyty udało się zwiedzić najpiękniejszą aulę wykładową „ Magna” i dowiedzieć się jakie są zasady rekrutacji na uczelnię.

Poza tym uczniowie odwiedzili piękną bibliotekę i czytelnię, zwiedzili podziemia i Muzeum farmacji. Nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych. Mieliśmy okazję wykonać własnoręcznie odlewy gipsowe szczęki ludzkiej.

Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie , wielu uczniów tej klasy zdecyduje się wziąć udział w tegorocznej rekrutacji na uczelnię.


Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „CENTRUM TRÓJKI”

W dniu 17.06.2013 roku w godz. od 11.00- 12.30 przedstawiciele samorządu szkolnego pod opieką pedagoga szkolnego mgr Małgorzaty Ewy Tomczak odwiedzili Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „CENTRUM TRÓJKI” przy ul. Kościuszki 71 w ramach: „ Otwartych drzwi 3 sektora”.
Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z organizacją, która chce wspierać, motywować i inspirować młodych ludzi do działania na rzecz środowiska i pobudzać do podejmowania proaktywnych postaw.

www.centrum3.suwalki.pl


Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

11.06.13 uczniowie klas pierwszych wraz ze szkolnym pedagogiem wzięli udział w spotkaniu z Sędzią Anną Marią Wesołowską na temat : „Bezpieczna szkoła”. Gość honorowy opowiedział młodzieży o różnych zagrożeniach jaki czyhają na nich w życiu i mogą doprowadzić do konfliktu z prawem.

Pani Anna Wesołowska stworzyła w czasie spotkania bardzo miłą atmosferę . Młodzież chłonęła każde jej słowo. Pani Sędzia podzieliła się też kilkoma ciekawymi pomysłami na temat np. „Skrzynki korczakowskiej”, którą można by było stworzyć w szkole.


Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Suwałkach

W dniach 07.06.2013- 20.06.2013 młodzież klas II wzięła udział w 2 godzinnych zajęciach warsztatowych z zakresu doradztwa zawodowego zrealizowanych w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Suwałkach przy ul. Sejneńskiej 13.
Udział w spotkaniach został zorganizowany w ramach corocznej współpracy pedagoga- doradcy zawodowego mgr Małgorzaty Ewy Tomczak ze specjalistą CEiPM Panią Teresą Zagórską.

Tematem warsztatów była: „Analiza lokalnego rynku pracy – atuty do zatrudnienia”.

www.podlaska.ohp.pl
www.mbp.pl

Organizator: Małgorzata Tomczak

   

    Fotorelacja

    Warsztaty