Uroczyste rozdanie świadectw maturalnych odbędzie się 30 czerwca 2017r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej szkoły.
Spływ kajakowy rzeką Czarną Hańczą klasy IE pod opieką pani Małgorzaty Tomczak oraz Kamila Wiszniewskiego w dniu 20 czerwca 2017r.. Słońce, deszcz, burza a na końcu GRAD! Ale było fajnie!
XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK. Nasza drużyna w składzie: Kamila Kibitlewska, Anna Pietrewicz, Simona Zdancewicz, Maciej Głażewski i Adrian Sadowski (kl. 2c) zwyciężyli rywalizację w zawodach rejonowych w Suwałkach i reprezentowali nas na zawodach okręgowych w Białymstoku, gdzie zajęli IV miejsce. Gratulujemy.Zawodników dzielnie wspierały koleżanki z klas pierwszych: Róża Huszcza i Olga Kraszewska.Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska
Miło jest nam poinformować, że Sebastian Urwan uczeń klasy IIIA został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Programowania "Zobaczyć matematykę", którego organizatorem jest AGH w Krakowie. Tematem nadesłanej przez Sebastiana pracy były " Elementy zabezpieczeń". Praca Sebastiana uzyskała najwięcej lajków na FB! Gratulujemy!
7 kwietnia 2017r. w sali koncertowej PSM w Suwałkach odbyła się XXI Edycja Dnia Francuskiego zorganizowana przez uczniów naszej szkoły pod opieką p.Krystyny Słowickiej. To wydarzenie miało na celu zaprezentowanie dokonań uczniów naszej szkoły w zakresie języka i kultury francuskiej oraz zachęcenie do nauki tego języka. Na scenie swoje talenty zaprezentowali: Simona Zdancewicz, Adrian Sadowski, Weronika Jałbrzykowska, Tomasz Gryguć, Agata Serafin, Radosław Jachimowicz, Paulina Sobolewska, Aleksandra Ułanowicz, Anastazja Murawska, Dawid Jankowski, Neringa Virakaite, Natalia Chomicz, Aneta Harasim, Daria Rutkowska, Kinga Jurczyk.
WYŚLIJ GRUZĘ DO ZIMBABWE - Fajnie jak spełniają się marzenia! Pomogliśmy Sebastianowi, teraz czas na panią Gruzę. Kliknij na zdjęcie na FB, zalajkuj i poczujesz uśmiech pani Gruzy i pewnie gdzieś jednorożec się urodzi! Nie ma na co czekać . Klikasz zdjęcie na FB i lajkujesz i życie staje się jeszcze piękniejsze! Możesz też udostępnić zdjęcie na swoim profilu, bo czemu nie. WYŚLIJ GRUZĘ DO ZIMBABWE!
Dnia 30 maja 2017, w III Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się pobieranie krwi. Od godz. 8.00 - 11.00 rejestracja, od godz. 11.00 - 15.00 - pobieranie krwi. Zachęcamy wszystkich chętnych którzy są zdrowi i ukończyli 18 lat do oddania krwi: Jeśli zdecydujesz się na oddanie krwi: możesz uratować ludzkie życie, zostaną przeprowadzone darmowe badania (poziom hemoglobiny, test kiłowy, antygeny HBs, przeciwciała anty- HIV). U osób które pierwszy raz oddają krew dodatkowo zostaną przeprowadzone badania: grupy krwi układu AB0, grupy krwi układu Rh, przeciwciała. Uczniowie zostaną zwolnieni z reszty zajęć lekcyjnych. Zostanie zmierzone ciśnienie oraz otrzymasz darmowy upominek.Po więcej informacji zapraszamy dnia 29 maja 2017r. do punktu informacyjnego. Serdecznie zapraszamy!

W lutym 2013 r. w naszej szkole rozpocznie się realizacja projektu, dotyczącego wydarzeń powstania styczniowego.
Polegać on będzie na uczczeniu 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego przez organizowanie wydarzeń o charakterze edukacyjnym przez okres od lutego 2013 do kwietnia 2014 roku, adekwatnie do czasu trwania powstania (ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej) wg następującego harmonogramu:

rok szk. 2012/2013
luty 2013 - Wystawa przypominająca o 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego
marzec 2013 - Wyjście do kina na film Juliusza Machulskiego „Szwadron”
kwiecień 2013 - Wykład Sławomira Filipowicza, pracownika Archiwum Państwowego w Suwałkach „Powstanie styczniowe na Suwalszczyźnie”
maj - Wystawa w Archiwum Państwowym w Suwałkach
czerwiec - Wycieczka do Puszczy Augustowskiej - „Uroczysko powstańce”
wrzesień 2013 - Muzeum Okręgowe w Suwałkach
październik - Szkolna wystawa prac Artura Grottgera
listopad 2013 - Wyjście do kina na film Juliusza Machulskiego „Szwadron”( klasy pierwsze)
grudzień 2013 - Wyjście na Górę Szubieniczną w Suwałkach dla uczczenia pamięci powieszonych powstańców

rok szk. 2013/2014
styczeń 2014 - Szkolna wystawa prac Artura Grottgera
styczeń/luty - Przeprowadzenie dyskusji na lekcjach wychowawczych nt. „Powstanie styczniowe – dlaczego pamiętamy po 150 latach?”
kwiecień 2014 - Happening szkolny – „Żałoba narodowa” w dniu aresztowania ostatniego dyktatora powstania

Oprócz działań zaplanowanych w harmonogramie będzie prowadzona tablica poświęcona informacjom o przebiegu powstania na Suwalszczyźnie oraz jego uczestnikach, w tym wiadomości o dwudziestu powstańcach straconych na tzw. Górze Szubienicznej w Suwałkach.

Koordynatorzy projektu: prof. Elżbieta Zienda-Żywiczyńska i prof. Katarzyna Witkowska

Miejsca pamięci narodowej:

Góra Szubieniczna w Suwałkach