12 września 2017r na Marmurówce III LO będzie można podziwiać dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej szkoły.
XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK. Nasza drużyna w składzie: Kamila Kibitlewska, Anna Pietrewicz, Simona Zdancewicz, Maciej Głażewski i Adrian Sadowski (kl. 2c) zwyciężyli rywalizację w zawodach rejonowych w Suwałkach i reprezentowali nas na zawodach okręgowych w Białymstoku, gdzie zajęli IV miejsce. Gratulujemy.Zawodników dzielnie wspierały koleżanki z klas pierwszych: Róża Huszcza i Olga Kraszewska.Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska
Miło jest nam poinformować, że Sebastian Urwan uczeń klasy IIIA został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Programowania "Zobaczyć matematykę", którego organizatorem jest AGH w Krakowie. Tematem nadesłanej przez Sebastiana pracy były " Elementy zabezpieczeń". Praca Sebastiana uzyskała najwięcej lajków na FB! Gratulujemy!

W lutym 2013 r. w naszej szkole rozpocznie się realizacja projektu, dotyczącego wydarzeń powstania styczniowego.
Polegać on będzie na uczczeniu 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego przez organizowanie wydarzeń o charakterze edukacyjnym przez okres od lutego 2013 do kwietnia 2014 roku, adekwatnie do czasu trwania powstania (ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej) wg następującego harmonogramu:

rok szk. 2012/2013
luty 2013 - Wystawa przypominająca o 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego
marzec 2013 - Wyjście do kina na film Juliusza Machulskiego „Szwadron”
kwiecień 2013 - Wykład Sławomira Filipowicza, pracownika Archiwum Państwowego w Suwałkach „Powstanie styczniowe na Suwalszczyźnie”
maj - Wystawa w Archiwum Państwowym w Suwałkach
czerwiec - Wycieczka do Puszczy Augustowskiej - „Uroczysko powstańce”
wrzesień 2013 - Muzeum Okręgowe w Suwałkach
październik - Szkolna wystawa prac Artura Grottgera
listopad 2013 - Wyjście do kina na film Juliusza Machulskiego „Szwadron”( klasy pierwsze)
grudzień 2013 - Wyjście na Górę Szubieniczną w Suwałkach dla uczczenia pamięci powieszonych powstańców

rok szk. 2013/2014
styczeń 2014 - Szkolna wystawa prac Artura Grottgera
styczeń/luty - Przeprowadzenie dyskusji na lekcjach wychowawczych nt. „Powstanie styczniowe – dlaczego pamiętamy po 150 latach?”
kwiecień 2014 - Happening szkolny – „Żałoba narodowa” w dniu aresztowania ostatniego dyktatora powstania

Oprócz działań zaplanowanych w harmonogramie będzie prowadzona tablica poświęcona informacjom o przebiegu powstania na Suwalszczyźnie oraz jego uczestnikach, w tym wiadomości o dwudziestu powstańcach straconych na tzw. Górze Szubienicznej w Suwałkach.

Koordynatorzy projektu: prof. Elżbieta Zienda-Żywiczyńska i prof. Katarzyna Witkowska

Miejsca pamięci narodowej:

Góra Szubieniczna w Suwałkach