12 września 2017r na Marmurówce III LO będzie można podziwiać dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej szkoły.
XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK. Nasza drużyna w składzie: Kamila Kibitlewska, Anna Pietrewicz, Simona Zdancewicz, Maciej Głażewski i Adrian Sadowski (kl. 2c) zwyciężyli rywalizację w zawodach rejonowych w Suwałkach i reprezentowali nas na zawodach okręgowych w Białymstoku, gdzie zajęli IV miejsce. Gratulujemy.Zawodników dzielnie wspierały koleżanki z klas pierwszych: Róża Huszcza i Olga Kraszewska.Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska
Miło jest nam poinformować, że Sebastian Urwan uczeń klasy IIIA został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Programowania "Zobaczyć matematykę", którego organizatorem jest AGH w Krakowie. Tematem nadesłanej przez Sebastiana pracy były " Elementy zabezpieczeń". Praca Sebastiana uzyskała najwięcej lajków na FB! Gratulujemy!

Poczty sztandarowe:

- rok szk.2011/2012 - Kinga Łapińska, Agata Drobiszewska, Mateusz Jakubowski, Joanna Borys, Izabela Wasilewska, Filip Boruta
- rok szk.2012/2013 - Klaudia Jarzębska, Adam Kaszkiel, Agata Sikorska, Anna Dec, Jakub Kowalewski, Agata Sikorska

- rok szk.2013/2014 - Klaudia Jarzębska, Adam Kaszkiel, Agata Sikorska, Anna Dec, Jakub Kowalewski, Agata Sikorska

- rok szk.2014/2015 - Natalia Gałażyn, Patrycja Rółkowska, Katarzyna Żukowska, Dominik Wiszniewski, Bartosz Chrulski

- rok szk.2015/2016 - Wiktoria Jasionowska, Martyna Zawadzka, Kacper Rutkowski

Martyna Wygońska, Martyna Jończyk, Maciej Cichanowicz