Uroczyste rozdanie świadectw maturalnych odbędzie się 30 czerwca 2017r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej szkoły.
Spływ kajakowy rzeką Czarną Hańczą klasy IE pod opieką pani Małgorzaty Tomczak oraz Kamila Wiszniewskiego w dniu 20 czerwca 2017r.. Słońce, deszcz, burza a na końcu GRAD! Ale było fajnie!
XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK. Nasza drużyna w składzie: Kamila Kibitlewska, Anna Pietrewicz, Simona Zdancewicz, Maciej Głażewski i Adrian Sadowski (kl. 2c) zwyciężyli rywalizację w zawodach rejonowych w Suwałkach i reprezentowali nas na zawodach okręgowych w Białymstoku, gdzie zajęli IV miejsce. Gratulujemy.Zawodników dzielnie wspierały koleżanki z klas pierwszych: Róża Huszcza i Olga Kraszewska.Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska
Miło jest nam poinformować, że Sebastian Urwan uczeń klasy IIIA został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Programowania "Zobaczyć matematykę", którego organizatorem jest AGH w Krakowie. Tematem nadesłanej przez Sebastiana pracy były " Elementy zabezpieczeń". Praca Sebastiana uzyskała najwięcej lajków na FB! Gratulujemy!
7 kwietnia 2017r. w sali koncertowej PSM w Suwałkach odbyła się XXI Edycja Dnia Francuskiego zorganizowana przez uczniów naszej szkoły pod opieką p.Krystyny Słowickiej. To wydarzenie miało na celu zaprezentowanie dokonań uczniów naszej szkoły w zakresie języka i kultury francuskiej oraz zachęcenie do nauki tego języka. Na scenie swoje talenty zaprezentowali: Simona Zdancewicz, Adrian Sadowski, Weronika Jałbrzykowska, Tomasz Gryguć, Agata Serafin, Radosław Jachimowicz, Paulina Sobolewska, Aleksandra Ułanowicz, Anastazja Murawska, Dawid Jankowski, Neringa Virakaite, Natalia Chomicz, Aneta Harasim, Daria Rutkowska, Kinga Jurczyk.
WYŚLIJ GRUZĘ DO ZIMBABWE - Fajnie jak spełniają się marzenia! Pomogliśmy Sebastianowi, teraz czas na panią Gruzę. Kliknij na zdjęcie na FB, zalajkuj i poczujesz uśmiech pani Gruzy i pewnie gdzieś jednorożec się urodzi! Nie ma na co czekać . Klikasz zdjęcie na FB i lajkujesz i życie staje się jeszcze piękniejsze! Możesz też udostępnić zdjęcie na swoim profilu, bo czemu nie. WYŚLIJ GRUZĘ DO ZIMBABWE!
Dnia 30 maja 2017, w III Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się pobieranie krwi. Od godz. 8.00 - 11.00 rejestracja, od godz. 11.00 - 15.00 - pobieranie krwi. Zachęcamy wszystkich chętnych którzy są zdrowi i ukończyli 18 lat do oddania krwi: Jeśli zdecydujesz się na oddanie krwi: możesz uratować ludzkie życie, zostaną przeprowadzone darmowe badania (poziom hemoglobiny, test kiłowy, antygeny HBs, przeciwciała anty- HIV). U osób które pierwszy raz oddają krew dodatkowo zostaną przeprowadzone badania: grupy krwi układu AB0, grupy krwi układu Rh, przeciwciała. Uczniowie zostaną zwolnieni z reszty zajęć lekcyjnych. Zostanie zmierzone ciśnienie oraz otrzymasz darmowy upominek.Po więcej informacji zapraszamy dnia 29 maja 2017r. do punktu informacyjnego. Serdecznie zapraszamy!

W Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach rozpoczęła swoją działalność Lokalna Akademia Sieciowa firmy Cisco. Akademia będzie realizowała swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA).

W ramach akademii uczniowie naszej szkoły będą mogli bezpłatnie przystąpić do kursu IT Essentials. Kurs IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem , które przygotowuje do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+. Certyfikaty CISCO są poszukiwanym przez pracodawców z branży IT potwierdzeniem wysokich kwalifikacji zawodowych.

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Kurs IT Essentials jest podstawowym kursem w ofercie programu Cisco Networking Academy.

Kurs obejmuje podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych. Jest wprowadzeniem do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, które zainteresowane są rozwijaniem swojej wiedzy informatycznej. Pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych, które umożliwiają zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych.

Kurs IT Essentials to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e-learning oraz symulatory.

Zapisy do lokalnej Akademii CISCO

1. Aby zapisać się na kurs należy skontaktować się z instruktorem akademii w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach.
Instruktor Akademii Cisco: Joanna Domuracka
2. Po zarejestrowaniu przez instruktora w CNA uzyskanie tymczasowego loginu i hasła
3. Zalogowanie się na stronie akademii: http://netacad.com
4. Podczas pierwszego logowania w internetowym systemie Akademii Cisco należy uzupełnić swoje dane osobowe
5. Ustalenie własnej stałej nazwy logowania i hasła

Warunki otrzymania certyfikatu Cisco IT Essentials: PC Hardware and Software

- zdanie egzaminu końcowego Final
- egzamin obejmuje materiał z rozdziałów 1-10
- wymagany próg punktowy - 80%
- obowiązkowa ankieta (Feedback) - nieoceniana

Po zaliczeniu egzaminów uczniowie uzyskują certyfikat ukończenia kursu, który pozwala zdawać egzamin CompTIA A+.

Program kursu IT Essentials: PC Hardware and Software

Warunki i procedury bezpiecznej pracy oraz wykorzystywane narzędzia
Komponenty komputera typu desktop
Konserwacja komputera