12 września 2017r na Marmurówce III LO będzie można podziwiać dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej szkoły.
XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK. Nasza drużyna w składzie: Kamila Kibitlewska, Anna Pietrewicz, Simona Zdancewicz, Maciej Głażewski i Adrian Sadowski (kl. 2c) zwyciężyli rywalizację w zawodach rejonowych w Suwałkach i reprezentowali nas na zawodach okręgowych w Białymstoku, gdzie zajęli IV miejsce. Gratulujemy.Zawodników dzielnie wspierały koleżanki z klas pierwszych: Róża Huszcza i Olga Kraszewska.Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska
Miło jest nam poinformować, że Sebastian Urwan uczeń klasy IIIA został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Programowania "Zobaczyć matematykę", którego organizatorem jest AGH w Krakowie. Tematem nadesłanej przez Sebastiana pracy były " Elementy zabezpieczeń". Praca Sebastiana uzyskała najwięcej lajków na FB! Gratulujemy!

W Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach rozpoczęła swoją działalność Lokalna Akademia Sieciowa firmy Cisco. Akademia będzie realizowała swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA).

W ramach akademii uczniowie naszej szkoły będą mogli bezpłatnie przystąpić do kursu IT Essentials. Kurs IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem , które przygotowuje do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+. Certyfikaty CISCO są poszukiwanym przez pracodawców z branży IT potwierdzeniem wysokich kwalifikacji zawodowych.

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Kurs IT Essentials jest podstawowym kursem w ofercie programu Cisco Networking Academy.

Kurs obejmuje podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych. Jest wprowadzeniem do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, które zainteresowane są rozwijaniem swojej wiedzy informatycznej. Pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych, które umożliwiają zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych.

Kurs IT Essentials to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e-learning oraz symulatory.

Zapisy do lokalnej Akademii CISCO

1. Aby zapisać się na kurs należy skontaktować się z instruktorem akademii w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach.
Instruktor Akademii Cisco: Joanna Domuracka
2. Po zarejestrowaniu przez instruktora w CNA uzyskanie tymczasowego loginu i hasła
3. Zalogowanie się na stronie akademii: http://netacad.com
4. Podczas pierwszego logowania w internetowym systemie Akademii Cisco należy uzupełnić swoje dane osobowe
5. Ustalenie własnej stałej nazwy logowania i hasła

Warunki otrzymania certyfikatu Cisco IT Essentials: PC Hardware and Software

- zdanie egzaminu końcowego Final
- egzamin obejmuje materiał z rozdziałów 1-10
- wymagany próg punktowy - 80%
- obowiązkowa ankieta (Feedback) - nieoceniana

Po zaliczeniu egzaminów uczniowie uzyskują certyfikat ukończenia kursu, który pozwala zdawać egzamin CompTIA A+.

Program kursu IT Essentials: PC Hardware and Software

Warunki i procedury bezpiecznej pracy oraz wykorzystywane narzędzia
Komponenty komputera typu desktop
Konserwacja komputera