Serdecznie zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych oraz Rodziców na "Dzień Otwarty w Trzecim".
Grupa uczniów z klas IC, IE, IF oraz IIE uczestniczy w ogólnopolskim programie "Szkoła kompetencji przyszłości" - Zwolnieni z Teorii. Program skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych otwartych na nowoczesne i praktyczne metody nauczania. Oparty jest na Metodzie Prawdziwych Projektów, autorskiej adaptacji na polskie warunki metody stworzonej na Harvardzie, tzw. "The field method". Zadaniem uczniów jest działanie w zespole - zaplanowanie oraz wdrażanie własnego projektu społecznego. Koordynator projektu: Krystyna Słowicka
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Festiwalu Talentów III LO "Prezentacje 2019". Organizatorem tegorocznego konkursu jest klasa IA. Opiekun młodzieży: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska.
W dniu 22 marca 2019r. odbył się finał XVII Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '19". Uczestnicy w ciągu dwóch godzin zegarowych tworzyli pracę na temat: "Kosmiczne opowieści". I miejsce zajęła Agata Symonowicz z Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach.
Podsumowanie wyników IV części Ligi Matematycznej. Kolejność czołowych miejsc po tym etapie wygląda następująco: 1 miejsce - Rogucka Marlena, 2 miejsce - Omilianowicz Julia, 3 miejsce - Siejwa Damian. Indywidualne wyniki można uzyskać u p. W Makowskiego.
16 października rozpoczęła się realizacja Projektu IPN "Łączka i inne miejsca poszukiwań". W projekcie biorą udział: Julia Lewoc 1e, Izabela Walicka i Natalia Romaś z 1f, Maria Mazurkiewicz 1c, Izabela Borkowska 2a, Wiktoria Wiśniewska 2e. Projekt poświęcony jest poszukiwaniom nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych. Uczestnicy poznają rolę poszczególnych dziedzin nauki (m.in. archeologia, antropologia, genetyka) w programie poszukiwań i identyfikacji, poprzez losy jednostek zdobędą wiedzę o historii najnowszej, będą się uczyć poszanowania dla życia ludzkiego oraz odpowiedzialności za swoje czyny i decyzje. Finał będzie okazją do zaprezentowania swoich refleksji w postaci krótkich etiud filmowych, których tematyka będzie nawiązywała do projektu. Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”. Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska

EN

Kurs CPA: Programming Essentials in C++ jest przeznaczony dla wszystkich, którzy na przykładzie języka C++ chcą nauczyć się podstaw programowania.

Kurs swoją tematyką obejmuje wszystkie podstawowe zagadnienia związane z programowaniem w języku C++ oraz pojęcia i techniki używane w programowaniu obiektowym. Kurs rozpoczyna się od wprowadzenia uniwersalnych podstaw, bez odwoływania się do obiektowości, a następnie stopniowo rozszerza je o zagadnienia zaawansowane takie jak podejście zorientowane obiektowo.

Celem kursu jest:

- zapoznanie z uniwersalnymi pojęciami dotyczącymi programowania komputerów,

- przedstawienie składni, semantyki i podstawowych typów danych języka C++,

- omówienie zasad paradygmatu programowania obiektowego i jego implementacji w języku C++,

- przedstawienie sposobów rozwiązywania typowych problemów programistycznych z pomocą bibliotek standardowych języka C++.

Kurs CPA: Programming Essentials in C++ zapewnia kursantom pełne przygotowanie do międzynarodowego egzaminu certyfikacyjnego CPA – C++ Certified Associate Programmer Certification. Jest to profesjonalny proces certyfikacji, który mierzy umiejętności realizacji zadań związanych z podstawami programowania w języku C++, jak również znajomość fundamentalnych pojęć i technik stosowanych w programowaniu obiektowym.

Kurs składa się z ćwiczeń laboratoryjnych, quizów, egzaminów cząstkowych, egzaminu próbnego i egzaminu końcowego.

Kurs:

- wyjaśnia proces instalacji i użytkowania środowiska programistycznego.

- wprowadza podstawowe pojęcia związane z programowaniem, takie jak zmienne i operatory.

- omawia zaawansowane instrukcje sterujące i struktury danych.

- wprowadza zmienne wskaźnikowe, funkcje i temat dynamicznej alokacji pamięci.

- wyjaśnia sposoby dostępu do różnych typów danych.

- wprowadza podstawy programowania obiektowego.

- omawia temat dziedziczenia.

- rozważa zagadnienie wyjątków.

- omawia temat operatorów i typów wyliczeniowych.

Wszystkie materiały do zajęć są wyłącznie w języku angielskim.

Instruktor: Joanna Domuracka