Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, w 3LO w Suwałkach, odbędzie się Dzień Otwarty, na który SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Będzie odbywał się w blokach godzinowych: 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00 na sali gimnastycznej i na terenie całej szkoły.

Treningi : stadion miejski sobota: 16.00

Jesienne Zawody Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych - 8 października 2015 r.  Dowspuda

Naszą szkołę reprezentowali:

- Rutkowska Katarzyna -  klasa IB

- Niedźwiecki Jan - klasa IB

- Pawłowska Emilia - klasa IC

- Wasilewska Żaneta - klasa IE

- Mejsak Marta klasa - IIB

- Zyborowicz Bartłomiej -  klasa IIB

- Skrocka Lilianna - klasa IIF

- Rawinis Małgorzata -  klasa IIF

- Werner Magdalena - klasa IIIB

- Kostecki Patryk - klasa IIIB

Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1500 metrów. Lilianna Skrocka zajęła I miejsce, a Marta Mejsak II miejsce

Bartłomiej Zyborowicz (w swojej kategorii wiekowej)  na dystansie 2700 metrów zajął I miejsce.

Jesienne zawody zrzeszenia LZS w biegach przełajowych

Jesienne Zawody Zrzeszenia LZS  w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych - 24 września 2015r. Olecko.

Dnia 24 września 2015 r. na stadionie w Olecku odbyły się Jesienne Zawody Zrzeszenia LZS  w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych.  Liczna reprezentacja Naszej Szkoły zdobyła 10 medali i w rywalizacji końcowej uplasowała się na IV miejscu.

Oto znaczące wyniki poszczególnych konkurencji:

Małgorzata Rawinis (klasa IIF) w biegu na 100m przez płotki -  III miejsce, w skoku wzwyż I miejsce.
Natalia Boguszewska  (klasa IIA) w biegu na 100m - III miejsce, w rzucie oszczepem -  III miejsce.
Żaneta Wasilewska (klasa IE) w biegu na 400 m – I miejsce, w skoku wzwyż – II miejsce.
Lilianna Skrocka (klasa IIF) w biegu na 800 m – I miejsce.
Anna Izbicka (klasa III C) w rzucie dyskiem – II miejsce.
Bartosz Zyborowicz (klasa IIB) w biegu na 400 m – I miejsce.
Sztafeta dziewcząt (w składzie: Małgorzata Rawinis, Natalia Boguszewska,  Żaneta Wasilewska, Kinga Tomkiewicz) zajęła II miejsce.

Jesienne Zawody Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce

15.04.2015 r. odbył się w naszej szkole, z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego pani Hanny Danielewicz, Turniej Siatkówki dziewcząt o puchar dyrektora III LO. Turniej miał charakter podziękowania siatkarkom i siatkarzom z klas trzecich. Całość prowadziły uczennice klasy IIC: Natalia Gałażyn i Patrycja Rółkowska.

W turnieju uczestniczyły zespoły z II LO i ZS nr 6. Nasze dziewczęta okazały się najlepsze w sportowych zmaganiach.

Oto zwycięski skład:
   Martyna Kulbacka IIIA
   Faustyna Baranowska IIIA
   Agata Topolska IIIF
   Emilia Waraksa IIC
   Martyna Bućkun IIC
   Urszula Brylińska IID
   Milena Wasilewska IA
   Maria Łada IC
   Małgorzata Mackiewicz IC
   Magdalena Baranowska ID
   Kinga Czuper IF

Widowisku sportowemu towarzyszyły popisy taneczne w wykonaniu uczniów: Maćka Zawadzkiego z klasy Ia i Michała Butkiewicza z klasy Ic oraz maraton zumby w wykonaniu dziewcząt z klasy IC (Martyny Jurczyk, Klaudii Witkowskiej Kamili Lutkiewicz).

Dnia 11 stycznia 2015 r. 40. osobowa grupa uczniów naszego liceum wraz z opiekunami: panią Hanną Danielewicz i panią Beatą Gruzą, wybrała się na mecz Plus Ligi siatkarzy: PGE Skra Bełchatów i AZS Politechnika Warszawska.

Spotkanie odbyło się na hali Torwar w Warszawie. Pojedynek zakończył się zwycięstwem żółto-czarnej Skry wynikiem 3:0.

Cała 5. tysięczna hala wypełniona była do ostatniego miejsca. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tak spektakularnym wydarzeniu sportowym i mieć okazję zobaczenia na żywo największych gwiazd polskiej siatkówki.

Wiosenne Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce dla Szkół Ponadgimnazjalnych 30.05.2014 r.

CZOŁOWE MIEJSCA:
Izabela Gniedziejko 4. miejsce bieg na 400m
Maria Wojda 2. miejsce bieg na 800 m
Sztafeta dziewcząt 2 miejsce (skład: Izabella Gniedziejko, Maria Wojda, Magdalena Orłowska, Magdalena Putra)
Magdalena Orłowska 4. miejsce w skoku wzwyż i 3 miejsce w pchnięciu kulą 4kg
Magdalena Putra 3. miejsce w skoku wzwyż
Anna Izbicka 2. miejsce w pchnięciu kulą 3kg i 2 miejsce w rzucie dyskiem
Bartosz Majewski 2. miejsce w 110m przez płotki i 3miejsce w biegu na 100m
Sztafeta chłopców 2 miejsce
Dominik Podziewski 2 miejsce w pchnięciu kulą

Punktacja drużynowa
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach - 311
Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach - 182
I Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach - 148
II Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach - 119
III Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach - 92
Zespół Szkół nr 6 w Suwałkach - 32
Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach - 20
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach - 13
IV Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach - 6

Wiosenne Mistrzostwa LZS w Biegach Przełajowych w Dowspudzie 22.04.2013r.

Rocznik 1996 dziewcząt
II miejsce Maria Wojda