it-szkola.edu.pl

IT Szkoła to platforma edukacyjna z nieograniczonym dostępem do bezpłatnych zasobów z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Każdy, kto chce podwyższyć kompetencje cyfrowe, a tym samym wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy może korzystać z zasobów IT Szkoły. Poziom materiałów jest zróżnicowany, dlatego adresowane są one zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z informatyką, jak również do tych, którzy chcą utrwalić lub uzupełnić już zdobytą wiedzę.

W IT Szkole są do dyspozycji kursy e-learningowe, konkursy oraz wykłady, a wszystkie dostępne na platformie materiały są BEZPŁATNE po zalogowaniu.

Na platformie edukacyjnej dostępne są: SKRYPTY, PREZENTACJE MULTIMEDIALNE, FILMY, TESTY, MATERIAŁY DODATKOWE, CERTYFIKACJE.

W IT Szkole istnieje możliwość wygenerowania automatycznego certyfikatu po pozytywnym ukończeniu każdego kursu (bezpłatnie), a także otrzymania autoryzowanego imiennego certyfikatu potwierdzającego uzyskanie kompetencji cyfrowych w ramach zrealizowanych kursów.

Najważniejsze cele to: podwyższanie kompetencji ICT uczniów, niezbędnych do dalszego kształcenia na studiach wyższych, podjęcia zatrudnienia lub potrzeb samokształcenia, podwyższanie kompetencji nauczycieli w zakresie wybranych obszarów informatyki, aktywizacja działań szkół na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego (wyłonienie najbardziej aktywnych szkół poprzez prowadzony ranking online).

Uczestnikami projektu są wszyscy uczniowie klas pierwszych oraz nauczyciele.

Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka, Ewelina Domańska