12 września 2017r na Marmurówce III LO będzie można podziwiać dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej szkoły.
XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK. Nasza drużyna w składzie: Kamila Kibitlewska, Anna Pietrewicz, Simona Zdancewicz, Maciej Głażewski i Adrian Sadowski (kl. 2c) zwyciężyli rywalizację w zawodach rejonowych w Suwałkach i reprezentowali nas na zawodach okręgowych w Białymstoku, gdzie zajęli IV miejsce. Gratulujemy.Zawodników dzielnie wspierały koleżanki z klas pierwszych: Róża Huszcza i Olga Kraszewska.Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska
Miło jest nam poinformować, że Sebastian Urwan uczeń klasy IIIA został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Programowania "Zobaczyć matematykę", którego organizatorem jest AGH w Krakowie. Tematem nadesłanej przez Sebastiana pracy były " Elementy zabezpieczeń". Praca Sebastiana uzyskała najwięcej lajków na FB! Gratulujemy!

Galeria szachy

Treningi : sobota: 12.00 - 13.00

Licealiada Województwa Podlaskiego Dziewcząt 2013 Białystok

W dniu 30.11.2013r. odbył się finał wojewódzki Licealiady Szachowej grupy północnej w Białymstoku. Walkę szachową rozegrało osiem drużyn w składzie czteroosobowym. Naszą szkołę reprezentowały cztery zawodniczki, które zajęły II miejsce w województwie.

Drużyna dziewcząt:
Kamila Jaśkiewicz IC
Joanna Jaśkiewicz IIC
Monika Stankiewicz IIB
Agata Sikorska IIID

Tabela wyników:

1. I LO Białystok
2. IIILO Suwałki
3. I LO Suwałki
4. ZSEIO 6 Łomża
5. ZSOIZ Ciechanowiec
6. I LO Bielsk Podlaski
7. IV LO Białystok
8. VI LO Białystok

Więcej informacji na stronie: www.chessarbiter.com

LICEALIADA WOJ. PODLASKIEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W SZACHACH - GRUPA PÓŁNOCNA

W dniu 09.11.2013 r. odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej Szachy w Suwałkach. Udział w zawodach wzięły dziewczyny i chłopcy. System rozgrywek to każda drużyna z każdą. Zawodnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom gry. Do finału grupy Północnej awansuje po 2 zespoły dziewcząt i chłopców. Opiekunem i trenerem grup jest Rafał Balano.

Naszą szkołę reprezentowały poszczególne składy:

Drużyna dziewcząt: (II miejsce- awans do finału) Ranking składu:1250
1. Jaśkiewicz Joanna IIC
2. Stankiewicz Monika IIB
3. Sikorska Agata IIID
4. Vacat (bak obsady)

Drużyna chłopców: (III miejsce- brak awansu) Ranking składu: 1367
1. Poświatowski Bartosz IF
2. Gałaszewski Patryk IIIA
3. Żukowski Dawid IIE
4. Aleksandrowicz Przemysław IID

Wszelkie informacje o wynikach są dostępne na stronie: www.chessarbiter.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 17.XI.2012r odbył się turniej szachowy –Grupa Północna. W rywalizacji brało udział wiele zespołów dziewczyn i chłopców z różnych szkół .

Informacje podstawowe
Nazwa turnieju: LICEALIADA WOJ. PODLASKIEGO DZIEWCZĄT W SZACHACH - GRUPA PÓŁNOCNA
Data rozpoczęcia: 2012-11-17
Data zakończenia: 2012-11-17