Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyjmuje wnioski kandydatów do stypendium edukacyjnego Zarządu Województwa Podlaskiego. Wnioski wraz z kserokopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia edukacyjne uczniów w roku szkolnym 2016/2017 należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku do dnia 30 listopada 2017 r.
Zbliża się International Education Week (IEW), który odbędzie się w dniach 13-17 listopada 2017r. IEW to inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu, który zachęca aby w tych dniach organizować wydarzenia, które będą promować edukację, programy wymiany międzynarodowej, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy nauczycieli i uczniów aby dołączyli to naszej akcji. Link do strony: https://iew.state.gov/
12 września 2017r na Marmurówce III LO podziwialiśmy dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
14 października 2017r. - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były uśmiechy, kwiaty, życzenia, wspaniałe piosenki, konkursy oraz dla wszystkich ciasto. Wszystkim Nam - uczniom, nauczycielom, pracownikom edukacji nie tylko z III LO życzymy uśmiechu i pozytywnych myśli oraz świadomości, że odkrywanie, poznawanie i rozwój są po prostu fajne!
Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Tegoroczne Zaduszki Muzyczne poświęcone były artystom, którzy odeszli w roku 2016: George Michael, Chris Cornell, David Bowie, Leonard Cohen, Lemmy Kilmister ( Motorhead). Koncert zorganizowały klasy IIB i ID oraz nauczyciele prowadzący: Magdalena Makarewicz i Marcin Hościłowicz

PORTAL 25-LECIA TRZECIEGO

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA OBCHODY 25-LECIA TRZECIEGO - 16 września 2016 roku

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Uczniowska

III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im.Alfreda Lityńskiego w Suwałkach

mają zaszczyt zaprosić na uroczystość obchodów 25 rocznicy założenia szkoły.

Wszystkich absolwentów, przyjaciół szkoły, byłych i obecnych pracowników, rodziców oraz uczniów

zapraszamy na jubileusz, który odbędzie się dnia 16 września 2016 roku.

Szanowni Państwo,

Uroczystość jubileuszu 25-lecia szkoły i Spotkanie Absolwentów przed nami.

Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście zechcieli podzielić się swoimi refleksjami i przeżyciami związanymi z nauką w naszej szkole.

Co Wam najbardziej utkwiło w pamięci? Ciekawa lekcja, zabawne zdarzenia czy może charyzmatyczny pedagog?

Piszcie! :) Najciekawsze refleksje za zgodą Państwa  opublikujemy na stronie jubileuszowej i w wydawnictwie pozjazdowym.

Oto link do maila, na który możecie przesyłać wiadomości: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.