12 września 2017r na Marmurówce III LO będzie można podziwiać dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej szkoły.
XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK. Nasza drużyna w składzie: Kamila Kibitlewska, Anna Pietrewicz, Simona Zdancewicz, Maciej Głażewski i Adrian Sadowski (kl. 2c) zwyciężyli rywalizację w zawodach rejonowych w Suwałkach i reprezentowali nas na zawodach okręgowych w Białymstoku, gdzie zajęli IV miejsce. Gratulujemy.Zawodników dzielnie wspierały koleżanki z klas pierwszych: Róża Huszcza i Olga Kraszewska.Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska
Miło jest nam poinformować, że Sebastian Urwan uczeń klasy IIIA został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Programowania "Zobaczyć matematykę", którego organizatorem jest AGH w Krakowie. Tematem nadesłanej przez Sebastiana pracy były " Elementy zabezpieczeń". Praca Sebastiana uzyskała najwięcej lajków na FB! Gratulujemy!

PORTAL 25-LECIA TRZECIEGO

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA OBCHODY 25-LECIA TRZECIEGO - 16 września 2016 roku

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Uczniowska

III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im.Alfreda Lityńskiego w Suwałkach

mają zaszczyt zaprosić na uroczystość obchodów 25 rocznicy założenia szkoły.

Wszystkich absolwentów, przyjaciół szkoły, byłych i obecnych pracowników, rodziców oraz uczniów

zapraszamy na jubileusz, który odbędzie się dnia 16 września 2016 roku.

Szanowni Państwo,

Uroczystość jubileuszu 25-lecia szkoły i Spotkanie Absolwentów przed nami.

Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście zechcieli podzielić się swoimi refleksjami i przeżyciami związanymi z nauką w naszej szkole.

Co Wam najbardziej utkwiło w pamięci? Ciekawa lekcja, zabawne zdarzenia czy może charyzmatyczny pedagog?

Piszcie! :) Najciekawsze refleksje za zgodą Państwa  opublikujemy na stronie jubileuszowej i w wydawnictwie pozjazdowym.

Oto link do maila, na który możecie przesyłać wiadomości: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.