W dniu 5 września 2018 r. o godz. 11.00 na sali gimnastycznej szkoły klasy maturalne miały okazję uczestniczenia w spotkaniu informacyjnym z oficjalnym przedstawicielem walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii. Absolwent uczelni brytyjskiej przedstawił możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów, poprzez system stypendiów i pożyczek. Strona internetowa uczelni: http://www.aber.ac.uk/en/
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
Uczniowie klasy IIA ukończyli kurs Programming Essentials C++ w ramach Lokalnej Akademii CISCO i otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia.Instruktor Akademii: Joanna Domuracka. Gratulujemy!
PM Remaster- II nagroda (5 000 zł) w konkursie "Biznesówki 2018". Opiekunem młodzieży była Pani Beata Szczecina. GRATULUJEMY!!!!!!!
Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin. Aleksandra Rybacka mistrzynią Europy!!!!! Złoty medal w kumite do 55 kilogramów wywalczyła Aleksandra Rybacka, zawodniczka Suwalskiego Klub Karate Kyokushin, podczas Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin, które odbyły się we Wrocławiu. Aleksandra wygrała trzy pojedynki, pokonując po kolei Litwinkę, Bułgarkę i w finale Chorwatkę.
Festiwal Talentów Młodzieży III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego „Prezentacje 2018” odbył się już po raz dwudziesty. W tym roku utrzymany w klimacie lat dwudziestych. Talenty licealistów podziwiał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.
Edukacyjno - rekreacyjny wyjazd w Góry Stołowe ... Opiekunowie młodzieży: Katarzyna Witkowska i Jacek Kwiecień.

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce 2014/2015

Siatkówka dziewcząt

Siatkówka chłopców

W niedawno zakończonych Mistrzostwach Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców nasz zespół zajął IV miejsce.

Szkołę reprezentowali:

Gałażyn Marcin - IIF
Liszewski Rafał - IA
Skłodowski Tomasz - IIC
Narewski Erwin - IIIB
Stuhldreer Kacper - IIIB
Zawadzki Maciej - IIA
Jakubanis Oskar – IID
Kotowski Hubert - IF
Olender Mariusz – IF

W dniu 08.10.2014 r. został rozegrany mecz inauguracyjny w piłce siatkowej pomiędzy drużyną II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Z. Podhorskiego, a drużyną III Liceum Ogólnokształcącego im Alfreda Lityńskiego w Suwałkach. Okazją do tego sportowego spotkania było oficjalne otwarcie boiska przy Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach. Nasze siatkarki wygrały spotkanie 3:0.

Kinga Czuper IF

Nasze siatkarki wygrały spotkanie 3:0.

Kinga Czuper IF

- See more at: http://www.zs1.suwalki.edu.pl/index.php/menu-dolne/20-menu-gora/aktualnosci/177-mecz-siatkowki#sthash.Ml6QRvkI.dpuf

Nasze siatkarki wygrały spotkanie 3:0.

Kinga Czuper IF

Zespół siatkówki chłopców (rok szkolny 2014 – 2015) w składzie:

1. Zajkowski Daniel - kl. IIIA
  2. Podziewski Dominik - kl. IIIA
  3. Podziewski Tymoteusz - kl. IIIB
  4. Majewski Bartosz - kl. III B
  5. Zachariasz Marcin - kl. IIIB
  6. Topolski Jakub - kl. III B
  7. Burzyński Dawid - kl. III C
  8. Kochański Sebastian – kl. II A
  9. Gałażyn Marcin - kl. I F
  10. Życzkowski Mateusz - kl. I B
  11. Zawadzki Piotr - kl. I A
  12. Bytowski Piotr - kl. I A
zajął w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjanych IV miejsce.

Zespół siatkówki dziewcząt (rok szkolny 2013 – 2014) w składzie:

Gliniecka Karolina - kl. IIID
Baranowska Faustyna - kl. IIA
Kaplińska Marta - kl. IIA
Kulbacka Martyna - kl. IIA
Chołodowska Monika - kl. IIB
Werner Magdalena - kl. IB
Waraksa Emilia - kl. IC
Izbicka Anna - kl. I C
Taraszewicz Patrycja - kl. IC
Turynowicz Anna - kl. IC
Brylińska Urszula - kl. ID
Szupień Joanna - kl. ID
Topolska Agata - kl. IIF
Staśkiewicz Emilia - kl. ID
w tegorocznych Mistrzostwach Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych zajął III miejsce.

Zespół siatkówki chłopców (rok szkolny 2013 – 2014) w składzie:

Bienio Maciej - kl. IIIA
Domoradzki Łukasz - kl. IIIA
Butkiewicz Filip - kl. IIIA
Pilichowski Filip - kl. III A
Dzienis Michał - kl. III D
Podziewski Dominik - kl. IIA
Podziewski Tymoteusz - kl. IIB
Majewski Bartosz - kl. II B
Zachariasz Marcin - kl. IIB
Topolski Jakub - kl. II B
Burzyński Dawid - kl. II C
Kochański Sebastian – I A
Wiszniewski Dominik - kl. I C
zajął w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjanych IV miejsce.

W dniu 18.12.2012r. reprezentacja dziewcząt III LO zagrała charytatywny mecz piłki siatkowej. Mecz odbył się w sali gimnastycznej II LO.

Naszą szkołę reprezentowały:

Martyna Gref z klasy IIIB
Urszula Drobiszewska z klasy IIIF
Monika Rejmontowicz z klasy IIIE
Ola Rękawek z klasy IIB
Katarzyna Grzanecka z klasy IIB
Karolina Gliniecka z klasy IID
Agata Topolska z klasy IF
Faustyna Baranowska z klasy IA

w dniu 14.12.2012r. młodzież z naszej szkoły, pod opieką nauczycieli: Beaty Gruzy, Marcina Hościłowicza i Hanny Danielewicz, udała się do Olsztyna na mecz PLUS LIGI mężczyzn pomiędzy AZS Indykpol Olsztyn i Skrą Bełchatów. Do Suwałk przywieźliśmy mnóstwo wrażeń ze wspaniałego widowiska sportowego.

Opiekun młodzieży: Hanna Danielewicz