Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyjmuje wnioski kandydatów do stypendium edukacyjnego Zarządu Województwa Podlaskiego. Wnioski wraz z kserokopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia edukacyjne uczniów w roku szkolnym 2016/2017 należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku do dnia 30 listopada 2017 r.
Zbliża się International Education Week (IEW), który odbędzie się w dniach 13-17 listopada 2017r. IEW to inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu, który zachęca aby w tych dniach organizować wydarzenia, które będą promować edukację, programy wymiany międzynarodowej, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy nauczycieli i uczniów aby dołączyli to naszej akcji. Link do strony: https://iew.state.gov/
12 września 2017r na Marmurówce III LO podziwialiśmy dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
14 października 2017r. - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były uśmiechy, kwiaty, życzenia, wspaniałe piosenki, konkursy oraz dla wszystkich ciasto. Wszystkim Nam - uczniom, nauczycielom, pracownikom edukacji nie tylko z III LO życzymy uśmiechu i pozytywnych myśli oraz świadomości, że odkrywanie, poznawanie i rozwój są po prostu fajne!
Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Tegoroczne Zaduszki Muzyczne poświęcone były artystom, którzy odeszli w roku 2016: George Michael, Chris Cornell, David Bowie, Leonard Cohen, Lemmy Kilmister ( Motorhead). Koncert zorganizowały klasy IIB i ID oraz nauczyciele prowadzący: Magdalena Makarewicz i Marcin Hościłowicz

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce 2014/2015

Siatkówka dziewcząt

Siatkówka chłopców

W niedawno zakończonych Mistrzostwach Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców nasz zespół zajął IV miejsce.

Szkołę reprezentowali:

Gałażyn Marcin - IIF
Liszewski Rafał - IA
Skłodowski Tomasz - IIC
Narewski Erwin - IIIB
Stuhldreer Kacper - IIIB
Zawadzki Maciej - IIA
Jakubanis Oskar – IID
Kotowski Hubert - IF
Olender Mariusz – IF

W dniu 08.10.2014 r. został rozegrany mecz inauguracyjny w piłce siatkowej pomiędzy drużyną II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Z. Podhorskiego, a drużyną III Liceum Ogólnokształcącego im Alfreda Lityńskiego w Suwałkach. Okazją do tego sportowego spotkania było oficjalne otwarcie boiska przy Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach. Nasze siatkarki wygrały spotkanie 3:0.

Kinga Czuper IF

Nasze siatkarki wygrały spotkanie 3:0.

Kinga Czuper IF

- See more at: http://www.zs1.suwalki.edu.pl/index.php/menu-dolne/20-menu-gora/aktualnosci/177-mecz-siatkowki#sthash.Ml6QRvkI.dpuf

Nasze siatkarki wygrały spotkanie 3:0.

Kinga Czuper IF

Zespół siatkówki chłopców (rok szkolny 2014 – 2015) w składzie:

1. Zajkowski Daniel - kl. IIIA
  2. Podziewski Dominik - kl. IIIA
  3. Podziewski Tymoteusz - kl. IIIB
  4. Majewski Bartosz - kl. III B
  5. Zachariasz Marcin - kl. IIIB
  6. Topolski Jakub - kl. III B
  7. Burzyński Dawid - kl. III C
  8. Kochański Sebastian – kl. II A
  9. Gałażyn Marcin - kl. I F
  10. Życzkowski Mateusz - kl. I B
  11. Zawadzki Piotr - kl. I A
  12. Bytowski Piotr - kl. I A
zajął w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjanych IV miejsce.

Zespół siatkówki dziewcząt (rok szkolny 2013 – 2014) w składzie:

Gliniecka Karolina - kl. IIID
Baranowska Faustyna - kl. IIA
Kaplińska Marta - kl. IIA
Kulbacka Martyna - kl. IIA
Chołodowska Monika - kl. IIB
Werner Magdalena - kl. IB
Waraksa Emilia - kl. IC
Izbicka Anna - kl. I C
Taraszewicz Patrycja - kl. IC
Turynowicz Anna - kl. IC
Brylińska Urszula - kl. ID
Szupień Joanna - kl. ID
Topolska Agata - kl. IIF
Staśkiewicz Emilia - kl. ID
w tegorocznych Mistrzostwach Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych zajął III miejsce.

Zespół siatkówki chłopców (rok szkolny 2013 – 2014) w składzie:

Bienio Maciej - kl. IIIA
Domoradzki Łukasz - kl. IIIA
Butkiewicz Filip - kl. IIIA
Pilichowski Filip - kl. III A
Dzienis Michał - kl. III D
Podziewski Dominik - kl. IIA
Podziewski Tymoteusz - kl. IIB
Majewski Bartosz - kl. II B
Zachariasz Marcin - kl. IIB
Topolski Jakub - kl. II B
Burzyński Dawid - kl. II C
Kochański Sebastian – I A
Wiszniewski Dominik - kl. I C
zajął w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjanych IV miejsce.

W dniu 18.12.2012r. reprezentacja dziewcząt III LO zagrała charytatywny mecz piłki siatkowej. Mecz odbył się w sali gimnastycznej II LO.

Naszą szkołę reprezentowały:

Martyna Gref z klasy IIIB
Urszula Drobiszewska z klasy IIIF
Monika Rejmontowicz z klasy IIIE
Ola Rękawek z klasy IIB
Katarzyna Grzanecka z klasy IIB
Karolina Gliniecka z klasy IID
Agata Topolska z klasy IF
Faustyna Baranowska z klasy IA

w dniu 14.12.2012r. młodzież z naszej szkoły, pod opieką nauczycieli: Beaty Gruzy, Marcina Hościłowicza i Hanny Danielewicz, udała się do Olsztyna na mecz PLUS LIGI mężczyzn pomiędzy AZS Indykpol Olsztyn i Skrą Bełchatów. Do Suwałk przywieźliśmy mnóstwo wrażeń ze wspaniałego widowiska sportowego.

Opiekun młodzieży: Hanna Danielewicz