12 września 2017r na Marmurówce III LO będzie można podziwiać dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej szkoły.
XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK. Nasza drużyna w składzie: Kamila Kibitlewska, Anna Pietrewicz, Simona Zdancewicz, Maciej Głażewski i Adrian Sadowski (kl. 2c) zwyciężyli rywalizację w zawodach rejonowych w Suwałkach i reprezentowali nas na zawodach okręgowych w Białymstoku, gdzie zajęli IV miejsce. Gratulujemy.Zawodników dzielnie wspierały koleżanki z klas pierwszych: Róża Huszcza i Olga Kraszewska.Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska
Miło jest nam poinformować, że Sebastian Urwan uczeń klasy IIIA został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Programowania "Zobaczyć matematykę", którego organizatorem jest AGH w Krakowie. Tematem nadesłanej przez Sebastiana pracy były " Elementy zabezpieczeń". Praca Sebastiana uzyskała najwięcej lajków na FB! Gratulujemy!

Dnia 21 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbył się "Słodki mecz", którego głównymi organizatorkami były nauczycielki: Hanna Danielewicz i Beata Gruza oraz uczennice klasy IIC: Natalia Gałażyn i Patrycja Rółkowska.

Słodki mecz, to impreza, która na stałe wpisała się w tradycję naszej szkoły.

Od kilkunastu lat podczas meczu siatkówki zbieramy słodycze dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Suwałkach.

Mecz pomiędzy uczniami IIII i II LO uatrakcyjniły występy taneczne chłopaków z klasy IA (Michała Zawadzkiego)  i IC (Michałą Butkiewicza) oraz maraton zumby w wykonaniu dziewcząt z klasy IC (Martyny Jurczyk, Klaudii Witkowskiej, Agaty Serafin) i IB (Martyny Zawadzkiej).

Na spotkanie przybyło wielu uczniów z naszej szkoły. Dołączył do nas również klub kibica „Ultras” z II LO. Chłopcy aktywnie włączyli się w zbiórkę słodyczy, zabawę i kibicowanie.

Połączył nas wspólny cel i po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy się świetnie bawić pomagając  potrzebującym.

Do zobaczenia za rok!

Słodki mecz 2014/2015