12 września 2017r na Marmurówce III LO będzie można podziwiać dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej szkoły.
XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK. Nasza drużyna w składzie: Kamila Kibitlewska, Anna Pietrewicz, Simona Zdancewicz, Maciej Głażewski i Adrian Sadowski (kl. 2c) zwyciężyli rywalizację w zawodach rejonowych w Suwałkach i reprezentowali nas na zawodach okręgowych w Białymstoku, gdzie zajęli IV miejsce. Gratulujemy.Zawodników dzielnie wspierały koleżanki z klas pierwszych: Róża Huszcza i Olga Kraszewska.Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska
Miło jest nam poinformować, że Sebastian Urwan uczeń klasy IIIA został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Programowania "Zobaczyć matematykę", którego organizatorem jest AGH w Krakowie. Tematem nadesłanej przez Sebastiana pracy były " Elementy zabezpieczeń". Praca Sebastiana uzyskała najwięcej lajków na FB! Gratulujemy!

Dnia 02.11.2015 i  03.11.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk  Szkół  Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

• Nasze dziewczęta w składzie:
    Szymelewicz Aleksandra – klasa I B,
    Cypielewska Natalia – klasa III E,
    Rytwińska Magdalena – klasa II F,
    Nowosadko Aleksandra – klasa III E
    zajęły III miejsce na 8 (było na 7) startujących szkół.
    Chłopcy w składzie:
    Zyborowicz Bartłomiej – klasa II B,
    Liszewski Rafał – klasa I A,
    Olender Mariusz – klasa I F,
    Gałażyn Marcin – klasa II F

zajęli V miejsce na 9 startujących szkół.

Opiekunami młodzieży były: Katarzyna Bissak, Hanna Danielewicz

• W dniach 4 i 5 listopada 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt:

Tomaszewska Angelika III E

Naumowicz Agata III C

Chołodowska Monika III B

Kozłowska Ewelina III E

Tarasiewicz Joanna III E

Dziewczęta zajęły II miejsce

Reprezentacja chłopców:
Podziewski Dominik III A

Podziewski Tymoteusz III B

Zyborowicz Bartłomiej I B

Chłopcy zajęli IV miejsce

Obie drużyny awansowały do Półfinałów Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które odbędą się w Suchowoli 20.11.2014 r.

• Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców 22 i 23.10.2013 r.

W dniach 22 i 23 października 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt:
Tomaszewska Angelika IIE
Jaśkiewicz Aleksandra IIID
Kozłowska Ewelina IIE
Naumowicz Agata IIC

Dziewczęta zajęły II miejsce

Reprezentacja chłopców:
Podziewski Dominik IIA
Podziewski Tymoteusz IIB
Poświatowski Bartosz IF
Morusiewicz Paweł IC

Chłopcy zajęli III miejsce

Obie drużyny awansowały do Półfinałów Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które odbędą się w Suchowoli 21.11.2013 r.

• Finał Mistrzostw woj. podlaskiego w tenisie stołowym dziewcząt

13 grudnia 2012r. w Suchowoli odbył się Finał Mistrzostw woj. podlaskiego w tenisie stołowym dziewcząt.

Nasze dziewczęta w składzie:

Ewelina Karczewska – IIIF
Aleksandra Barszczewska – IIIC
Aleksandra Jaśkiewicz – IID
Magdalena Gałażewska – IID
Ewelina Kozłowska – IE

powtórzyły ubiegłoroczny sukces zajmując w Finale IV miejsce (na ośmiu finalistów).

• Półfinały Mistrzostw województwa podlaskiego w tenisie stołowym

29 października 2012r. odbyły się Półfinały Mistrzostw województwa podlaskiego w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt i chłopców wywalczyły awans do finału, zajmując II miejsce.

Skład drużyny dziewcząt:
1. Ewelina Karczewska 3f
2. Aleksandra Barszczewska 3c
3. Aleksandra Jaśkiewicz 2d
4. Magdalena Gałażewska 2d
5. Ewelina Kozłowska 1e

Chłopcy zajęli IV miejsce.

Skład drużyny chłopców:
1. Kondrad Tomkiewicz 3b
2. Krzysztof Gruza 3a
3. Artur Kuźmicki 3c
4. Dominik Podziewski 1a

Finał odbędzie się 13 grudnia 2012r. w Suchowoli.

• Mistrzostwa Suwałk szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym

19 października 2012r. w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Suwałk szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęły II miejsce na 6 startujących szkół.

Oto składy drużyn:
1.Ewelina Karczewska 3f