Natalia Polko i Jakub Amelian zostali posłami XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo, jako jeden z najlepszych zespołów w kraju, uczestniczyli w dniach 12-13 maja w posiedzeniu Komisji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Sulejówku . Pod opieką Pana Konrada Wiśniewskiego, brali czynny udział w tworzeniu tegorocznej uchwały związanej z upowszechnianiem wiedzy o parlamentaryzmie II Rzeczypospolitej. Niezwykle cenne okazało się także szkolenie z zakresu komunikacji międzyludzkiej. Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędą się 31 maja i 1 czerwca w budynku parlamentu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
PM Remaster- II nagroda (5 000 zł) w konkursie "Biznesówki 2018". GRATULUJEMY!!!!!!!
Serdecznie gratulujemy stypendystom Starostwa Powiatowego w Suwałkach. Aż 19 uczniów III LO zostało nagrodzonych. Jest to największa ilość utalentowanej młodzieży spośród suwalskich szkół!
Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin. Aleksandra Rybacka mistrzynią Europy!!!!! Złoty medal w kumite do 55 kilogramów wywalczyła Aleksandra Rybacka, zawodniczka Suwalskiego Klub Karate Kyokushin, podczas Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin, które odbyły się we Wrocławiu. Aleksandra wygrała trzy pojedynki, pokonując po kolei Litwinkę, Bułgarkę i w finale Chorwatkę.
Festiwal Talentów Młodzieży III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego „Prezentacje 2018” odbył się już po raz dwudziesty. W tym roku utrzymany w klimacie lat dwudziestych. Talenty licealistów podziwiał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą".
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018
Edukacyjno - rekreacyjny wyjazd w Góry Stołowe ...

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej i Przedsiębiorczości.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas przedmaturalnych i maturzystów. Ideą jest zachęcenie szczególnie zdolnych uczniów do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych, przy zorientowaniu toku edukacji na aplikowanie zdobytej wiedzy w praktykę biznesową. Podstawą koncepcji ma być idea inżynierskiego pomysłu na biznes, który zmienia świat na lepsze, a rezultatem koncepcja komercjalizacji przedstawiona w formule promocyjnego filmu oraz biznesplanu.

Konkurs składa się z trzech etapów, a wyłonieni Laureaci, którzy uzyskają świadectwo dojrzałości, uzyskają możliwość podjęcia studiów na I roku na kierunku Zarządzanie lub Zarządzanie i Inżynieria Produkcji realizowanych na Wydziale Zarządzania na zasadach preferencyjnych, bez postępowania kwalifikacyjnego opartego na wynikach egzaminu maturalnego .

Strona internetowa konkursu: http://www.wz.pw.edu.pl/index.php/Kandydaci/Konkurs-wiedzy

Rejestracja uczestników: https://konkurs-dla-uczniow.webankieta.pl

regulamin konkursu