12 września 2017r na Marmurówce III LO będzie można podziwiać dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej szkoły.
XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK. Nasza drużyna w składzie: Kamila Kibitlewska, Anna Pietrewicz, Simona Zdancewicz, Maciej Głażewski i Adrian Sadowski (kl. 2c) zwyciężyli rywalizację w zawodach rejonowych w Suwałkach i reprezentowali nas na zawodach okręgowych w Białymstoku, gdzie zajęli IV miejsce. Gratulujemy.Zawodników dzielnie wspierały koleżanki z klas pierwszych: Róża Huszcza i Olga Kraszewska.Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska
Miło jest nam poinformować, że Sebastian Urwan uczeń klasy IIIA został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Programowania "Zobaczyć matematykę", którego organizatorem jest AGH w Krakowie. Tematem nadesłanej przez Sebastiana pracy były " Elementy zabezpieczeń". Praca Sebastiana uzyskała najwięcej lajków na FB! Gratulujemy!

Konkurs fotograficzny "Suwalszczyzna okiem obiektywu"

XV Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '17"

Galeria prac uczniów: Fotografia i grafika komputerowa

Koło fotografii i grafiki komputerowej działające w naszej szkole skupia uczniów, którzy pasjonują się fotografią oraz przetwarzaniem jej za pomocą technik komputerowych. Uczniowie zapoznają się z podstawami komputerowej obróbki obrazu oraz dostępnymi programami komputerowymi przeznaczonymi do obróbki zdjęć, które wykorzystują w praktyce. Zajmują się usuwaniem takich błędów jak: złe kadrowanie, ostrość czy zanieczyszczenie obrazu. Uczą się dostosowywać rozmiar zdjęć, poddawać je kompresji  w celu umieszczenia na stronie internetowej. Uczniowie na zajęciach zajmują się fotografią portretową i plenerową. Poznają budowę i funkcje aparatu cyfrowego oraz wpływ elementów budowy na tworzenie obrazu. Efekty pracy uczniów można  zobaczyć na wystawach szkolnych jak również w sieci Internet.

Zajęcia te wykraczają poza typowy szkolny szablon oraz rozwijają zainteresowania kulturą i pięknem własnego regionu. Uczniowie rozwijają inwencję, wyobraźnię i wrażliwość poprzez własną aktywność twórczą. Zajęcia rozwijają również pozytywny obraz samego siebie poprzez wyrażanie własnej kreatywności.

Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka