MARATON ZUMBA fitness. 27 kwietnia 2024 r. w 3LO w Suwałkach w godz.: 16.00 - 19.30.Zapraszamy!
Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!
19 kwietnia 2024 r. odbył się finał XXII Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Temat pracy: "W głębi oceanu".
Mobilność uczniów w Grecji w ramach akredytacji projektu Erasmus+. Organizator: Marcin Hościłowicz

Lista podręczników dla klas trzecich w III Liceum Ogólnokształcącym im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach w roku szkolnym 2014/2015.

Przedmiot

Autorzy, tytuł, wydawnictwo

j. polski

M. Chmiel, E. Mirkowska-Treugutt, A. Równy

„Ponad słowami” kl. 2. 2

Nowa Era

III a,b,c,d,e,f

j. angielski

“Matura Destination 2015” – repetytorium Nowa Era / kontynuacja/

“Repetytorium maturalne – poziom podstawowy”, wyd. Express Publishing – kontynuacja

„Repetytorium maturalne – poziom podstawowy”

Wydawnictwo Longman

„Maura Explorer – upper-intermediate” (kontynuacja), wydawnictwo Nowa Era

Kl. III a, b, c, e

Kl. III c, IIIe

Kl. III e

Kl. III d

j. rosyjski

„Vot i my”M. Wiatr – Kmieciak, S. Wujec, Wydawnictwo Szkolne PWN

podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Kl. III f

j. hiszpański

„Español en Marcha” 3 , poziom B1

Kl. III d

j. niemiecki

Łuniewska, Tworek, Zagórna

„Alles klar” poziom 2a, 2b

WsiP

Klasy z j. niemieckim

j. francuski

Francofolie express 3, R. Boutégège, M. Supryn- Klepcarz, Wydawnictwo Szkolne PWN

Klasy z j. francuskim

historia

Kontynuacja: Zrozumieć przeszłość. Dzieje nowożytne. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum.
Zakres rozszerzony, cz. 2, wyd. Nowa Era

Zrozumieć przeszłość. Lata 1815–1939
Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum.
Zakres rozszerzony, cz. 3, wyd. Nowa Era

Kl. III e, IIId

biologia

D. Kaczmarek, M. Zaleska-Szczygieł, „Biologia 2 podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony”, Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON

III c

geografia

Oblicza geografii 2 – geografia społeczno-ekonomiczna świata, (I semestr),

Oblicza geografii 3 – geografia Polski
Tomasz Rachwał, Wydawnictwo Nowa Era.

III b, III f

fizyka

Barbara Sagnowska, Maria Fiałkowska, Jadwiga Salach: Z fizyką w przyszłość. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony.

Część 2, Wyd. ZamKor

Katarzyna Nessing, Jadwiga Salach, Agnieszka Bożek : Z fizyką w przyszłość. Zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony. Część 2.Wyd. ZamKor

Kl. III a,| III c

chemia

M. Litwin, S. Styka- Wlazło, J. Szymońska „ To jest chemia 2.” Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakresie rozszerzonym”

Wydawnictwo Nowa Era

Kl. III c

historia i społeczeństwo

,,Wojna i wojskowość”, wyd. Nowa Era

Autor: Jarosław Centek

III a, III b, III c, III f

wiedza o społeczeństwie

Maciej Batorski, Ciekawi Świata 2, wiedza o społeczeństwie, podręcznik zakres rozszerzony, wyd. OPERON

III e

przyroda

Przyroda cz. 2
Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Autorzy: Mirosław Galikowski, Romuald Hassa, Marek Kaczmarzyk, Aleksandra Mrzigod, Janusz Mrzigod, Marek Więckowski

III e,D

„Matematyka”. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony. Klasa 3

„Matematyka”. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres rozszerzony. Klasa 3

„Matematyka”. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy. Klasa 3

„Matematyka”. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres podstawowy. Klasa 3

Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro Sp. z o.

III a, b, f

III c, d, e,