Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zadania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach Alicja Węsierska-Kwiecień
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '20". Tematem pracy na pierwszy etap konkursu jest: "Wędrówka po lesie". Prace należy przynieść do pani Joanny Domurackiej do sali 405.
18 grudnia 2019 r. na patio PWSZ odbyło się wspólne picie herbaty, śpiewanie i malowanie symbolicznych matrioszek. „Czajopicie”, czyli pierwsza edycja wyjątkowej akcji studentów i wykładowców filologii Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego. Studenci do wspólnego spędzenia czasu w kulturze polsko-rosyjskiej zaprosili nie tylko swoich kolegów z innych kierunków, ale też młodzież z zaprzyjaźnionego III Liceum Ogólnokształcącego. Koordynator współpracy z PWSZ w Suwałkach: Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że Adrian Dębski (uczeń klasy IIIA) zajął I miejsca w kategoriach 3x3 BLD, 4x4 BLD i 3x3 w MBLD Kiev Super Blind 2020. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
W dniu 5.02.2020r. odbyły się Szkolne Mistrzostwa Debat Oksfordzkich (ogólnopolski projekt DeBBaty). Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski
W dniach 25 - 29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje w Międzynarodowym Konkursie Pix Programming Challenge 2019. Do Półfinałów konkursu, które odbędą się 5 grudnia 2019 r., zakwalifikowało się 19 uczniów klas: 1PodA i 2A. Uczestnicy w trakcie Półfinałów muszą rozwiązać Zadania. W tym etapie organizator przyjmuje 2 kryteria oceny - ilość poprawnie rozwiązanych zadań oraz łączny czas w jakim zadania zostaną rozwiązane. Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak

Światowy dzień rzucania palenia

24.XI.2013 roku odbyła się w naszej szkole akcja profilaktyczna z okazji Światowego dnia rzucania palenia. Uczniowie z klasy I E zorganizowali wystawę plakatów . Część z nich stworzyli sami. Starali się przestrzec rówieśników przed tym zgubnym nałogiem. Podczas zebrań z rodzicami zostały przekazane ulotki : „ Jak uchronić dziecko przed paleniem?”


„Mat- wygrywa Miłość, Akceptacja, Tolerancja”

29.11.2013 roku w Białymstoku w kinie „Forum” odbył się koncert finałowy konkursu na piosenkę o tematyce HIV i AIDS zorganizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną . Z naszego liceum ogólnokształcącego w tej akcji profilaktycznej wzięła udział klasa II C pod opieką pedagoga szkolnego.
Szkołę w konkursie reprezentował zespół „ THE TAPE” w składzie Aneta Olszewska, Patryk Fendrych, Zuzanna Lotkowska, Anna Barszczewska i Paulina Modrakowska oraz solistka Agnieszka Staszkiewicz. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować własne teksty poruszające problem HIV i AIDS, mówiące o miłości, akceptacji i tolerancji, co było nie lada wyzwaniem.
Agnieszka Staszkiewicz zajęła III miejsce zdobywając atrakcyjne nagrody. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wzięcie udziału w konkursie .
Życzymy dalszych sukcesów.


MAT- przesłuchania wstępne

W dniu 5.11. 2013 roku odbyły się wstępne przesłuchania do Konkursu „ Mat- wygrywa miłość tolerancja akceptacja” na piosenkę własnego autorstwa o tematyce HIV i AID.S Z grona wielu wykonawców z woj. podlaskiego nasi uczniowie zakwalifikowali się do następnego etapu konkursu i wezmą udział w dniu 29.11.2013 roku w koncercie galowym XII konkursu MAT.
Zespół „ THE TAPE” w składzie Aneta Olszewska III F, Patryk Fendrych III E, Zuzanna Lotkowska III F, Anna Barszczewska III F i Paulina Modrakowska III E z piosenką „Portret” oraz solistka Agnieszka Staszkiewicz z piosenką „ Nadzieja”.

    Fotorelacja