Światowy Dzień Zespołu Downa - "Intensyfikujemy egalitaryzm"

Projekt ,,Intensyfikujemy egalitaryzm’’ powstał z myślą o naszych rówieśnikach z niepełnosprawnościami. Przeprowadziliśmy ankiety w wybranych klasach w naszej szkole, żeby sprawdzić jaką uczniowie mają świadomość na temat osób niepełnosprawnych. Okazało się, że dużo osób spotyka się z nietolerancją lub sama ją wykazuje. W ramach projektu planujemy zorganizować spotkania między szkołami,  na których będziemy chcieli poznać siebie bliżej i zrozumieć problem. Podsumowując nasze działania zorganizujemy koncert, gdzie wszystkie osoby chętne będą mogły przyjść i miło spędzić czas w gronie znajomych, rodziny. Celem koncertu jest zintegrowanie niepełnosprawnych z ich rówieśnikami i pokazanie równości pomiędzy nami.

 

Skład zespołu projektowego (klasa IF):

Izabela Walicka

Natalia Brzozowska

Patrycja Słabińska

Natalia Zubowicz

Karolina Zubrzyńska

Szymon Dąbrowski

Jakub Tomaszewski