Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak

 

W dniu 12 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Walentynkowej. Do konkursu przystąpił każdy, kto zechciał zaśpiewać indywidualnie lub w zespole piosenkę o tematyce miłosnej w języku obcym lub polskim.Młodzież przygotowała dwie piosenki - jedną rezerwową. Publicznością konkursową mogły być tylko te klasy, których reprezentant brał udział w konkursie.

Klasa IIb przybliżyła nam życiorys św. Walentego, a następnie 13 uczestników ze szkoły zaprezentowało wyjątkowe piosenki o miłości w różnych językach. Publiczność miała okazję do wzruszeń, ale także do dobrej zabawy przy znanych wszystkim utworach. Jury stanęło przed ciężkim zadaniem, jednak ich serca podbił występ klasy IIIF z piosenką Seleny Gomez "Love You like a Love Song". Drugie miejsce zajęła grupa All blue z "Piosenką Księżycową", a trzecie Paulina Sobolewska z ,,Take My Breath Away'' Wszyscy w swoje występy włożyli całe swoje serca, a o to chodziło w walentynkowym konkursie. Dziękujemy bardzo fundatorom nagród restauracji "Rita" oraz "Cinema Lumiere" w Suwałkach.

 

Organizatorzy konkursu: Magdalena Makarewicz oraz Marcin Hościłowicz.

 

Print Download