Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak

Dzień Żałoby Narodowej 11. kwietnia 2014r.

Program Dnia Żałoby Narodowej 11. kwietnia 2014 r. dla upamiętnienia 150. rocznicy aresztowania Romualda Traugutta, dyktatora Powstania Styczniowego.


1. Ubranie się całej społeczności szkolnej w stroje stylizowane na żałobne.
2. Przypięcie okolicznościowego kotyliona.
3. Wystawa o Romualdzie Traugutcie.
4. Udział w inscenizacji procesu Romualda Traugutta przed carskim sądem.
5. Złożenie kwiatów na grobie powstańca na suwalskim cmentarzu przy Kościele p. w. Św. Piotra i Pawła przez przedstawicieli samorządu szkolnego i pracowników szkoły.

Wystawę oraz inscenizację przygotowała klasa IIA pod opieką prof. Elżbiety Zienda-Żywiczyńskiej

 

 

Dzień Żałoby Narodowej '14

Elżbieta Zienda-Żywiczyńska, Katarzyna Witkowska