Z radością informujemy, że do Etapu 2 (etap wojewódzki) konkursu CyberSkiller Challenge Poland ( Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa) awansowało trzech uczestników z najlepszym wynikiem w szkole w Etapie 1, tj.: Adrian Michniuk, Adrian Malinowski oraz Szymon Cimochowski. Wszyscy uczniowie są z klasy 1A. Tym samym została wyłoniona 3-osobowa reprezentacja szkoły biorąca udział w konkursie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Tematem Drugiego Etapu konkursu będzie System Linux oraz jego bezpieczeństwo. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Pix Programming Challenge 2020 Etap 3 (FINAŁY). Miło jest nam poinformować, że w trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Pix Programming Challenge 2020 w kategorii MASTER w FINALE, który odbył się 12 grudnia 2020 wzięli udział i zostali finalistami: Kacper Bagiński IIAGim i Paweł Bogdanowicz IIAGim. W Finale konkursu każdy z 30 uczestników z całej Polski musiał w ciągu 5 godzin wykonać 20 zadań z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak

Projekt międzynarodowy

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach - Humboldtschule Hannover

Sprawozdanie ze Spotkania Polsko-Niemieckiego Suwałki-Hannover w Krzyżowej k/Wrocławia w terminie 10-15.06.2013r.

Cele
- Wspólne poznawanie historii Polska-Niemcy
- Lekcja historii poprzez działanie
- Poznawanie nowych kultur
- Przełamywanie stereotypów
- Poszerzanie kontaktów
- Wymiana doświadczeń
- Przełamywanie barier językowych
- Kształcenie umiejętności językowych
- Poznawanie zabytków Dolnego Śląska i Groß Rosen
- Promocja szkoły i miasta

- Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie
- Humboltschule w Hannoverze
- Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego
- Urząd Miejski w Suwałkach

Uczestnicy porozumiewali się w języku niemieckim, angielskim i polskim. Komunikacja językowa przebiegała bardzo dobrze. Uczestnicy przygotowywali przed spotkaniem prezentacje szkoły, miasta i regionu, krótki program artystyczny, obejrzeli film „Lista Schindlera” oraz doskonali umiejętności językowe. Cele projektu zostały zrealizowane.
Młodzież polska i niemiecka mogła poznawać się i nawiązywać kontakty podczas wspólnych zajęć w grupach polsko-niemieckich, wspólnych wycieczek, w czasie wolnym, podczas ogniska, dyskoteki i wspólnych posiłków. W ostatnich dniach projektu młodzież polska i niemiecka, a także zespół prowadzący stanowili jedną zaprzyjaźnioną grupę.
Spotkanie w Krzyżowej było dla młodzieży szansą sprawdzenia swoich umiejętności intelektualnych i językowych, wyrównywania szans oraz przełamywania stereotypów w stosunku do innych kultur, poznawania tych kultur oraz nawiązywania kontaktów.

Zarówno polska jak niemiecka strona otrzymała wsparcie merytoryczne ze strony Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.

Wsparcie finansowe otrzymaliśmy ze strony Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 1.
Obydwie strony postanowiły kontynuować współpracę międzynarodową.

Opiekun młodzieży: prof. Hanna Sobolewska - Prędyś, prof. Adam Kozłowski

Szkoły uczestniczące w projekcie