Karaoke z Mikołajem 2015/2016

Walentynki Konkurs Piosenki 2015/2016

Jesteśmy bilingwalni i muzykalni”, rozwijanie kompetencji językowych i uzdolnień muzycznych uczniów.

Innowacja polega na wprowadzeniu dodatkowej oferty edukacyjnej dla młodzieży o zainteresowaniach językowych i muzycznych. Oferta kierowana do młodzieży polega na organizacji trzech wydarzeń festiwalowo – konkursowych i jednego wydarzenia o charakterze warsztatowym, podczas których uczniowie będą mieli okazję zaprezentować talent wokalny, muzyczny i umiejętności językowe, także zapoznać się z kulturą danego obszaru językowego oraz zdobyć inne umiejętności związane z realizacją muzyczną.

Autorzy innowacji pedagogicznej: Katarzyna Witkowska, Magdalena Makarewicz, Marcin Hościłowicz.

Zaduszki muzyczne

• Przedstawienie przez uczniów własnych aranżacji utworów zmarłych artystów piosenkarzy i poetów w języku angielskim.

• Prezentacja życiorysu i twórczości artystów anglojęzycznych, np. w formie multimedialnej.

Karaoke z Mikołajem

• Prezentacja własnych aranżacji piosenek o tematyce Bożonarodzeniowej
    w języku polskim lub angielskim w formie rywalizacji międzyklasowej.

Walentynki

• Prezentacja piosenek, wierszy, prozy o tematyce miłosnej w językach obcych lub w języku polskim.

Warsztaty z DJ.

• Warsztaty z edycji i miksowania utworów muzycznych z profesjonalnym DJ w języku angielskim.

Efekty wdrożenia innowacji pedagogicznej:

Dla młodzieży:

• poszerzanie wiedzy i umiejętności z języków obcych
  • zdobycie i poszerzenie umiejętności przygotowania i organizowania wydarzeń kulturalnych dla społeczności szkolnej,
  • doskonalenie umiejętności autoprezentacji, kreatywności , zarządzania swoimi zasobami.

Dla nauczycieli: współdziałanie w planowaniu i przygotowywaniu oferty pozalekcyjnej o charakterze kulturalno – rozrywkowym dla młodzieży szkolnej.