ROZPOCZYNAMY NOWE ZMAGANIA MATEMATYCZNE !!!!

Od października rusza M-Liga, czyli całoroczne zmagania matematyczne.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału!

Do wygrania atrakcyjne nagrody!!!

Zdobywca tytułu „Mistrz Matematyki III LO” dodatkowo otrzyma nagrodę w postaci jednorazowego stypendium, ufundowaną przez BANK SPÓŁDZIELCZY w Suwałkach – naszego głównego sponsora.

Pierwszy konkurs odbędzie się 30 października na 7 godzinie lekcyjnej w sali P1 (zapisy do 30.10.2018 u nauczycieli matematyki).

Będzie to test z wiedzy ogólnej, do rozwiązania którego wystarczy tylko zdolność logicznego myślenia i może tabliczka mnożenia.

Podstawowe informacje o zawodach:

M-Liga: to cykliczne (co najmniej jeden w miesiącu) konkursy matematyczne o różnym poziomie trudności.

Zagadnienia do każdego konkursu oraz termin zawodów będą podawane z wyprzedzeniem, tak aby uczestnicy mogli się przygotować.

Zwycięzcą (Mistrzem) zostanie ta osoba, która zdobędzie łącznie ze wszystkich konkursów największą liczbę punktów.

Nagrody otrzymają także uczniowie, którzy wywalczą najwyższe wyniki w swojej grupie wiekowej.

Wszelkie pytania i wątpliwości wyjaśnią nauczyciele matematyki.