Misją Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta jest rozwijanie i wzmacnianie współpracy naukowej i kulturalnej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta administruje Programem Fulbrighta w Polsce. Wyróżniającym się studentom i absolwentom polskich uczelni oferuje finansowanie  na rozpoczęcie  studiów w USA. Doktorantom oferuje finansowanie na  prowadzenia badań a pracownikom naukowym  na prowadzenie badań i wykładów w wybranej uczelni  amerykańskiej. Prowadzi centrum doradztwa edukacyjnego EducationUSA gdzie można uzyskać wiarygodne informacje na temat systemu szkolnictwa wyższego w USA. Komisja jest  organizacją non profit, której działalność finansowana jest przez Departament Stanu USA oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w oparciu o umowę bilateralną.

Cindy Abarca jest stypendystką Fulbrighta. Interesuje się zdrowiem publicznym, systemami zdrowotnymi w różnych krajach, szczepieniami oraz farmakologią. Na spotkaniu w Trzecim opowiadała o pasji, studiowaniu, życiu w USA i o odmiennościach w kulturach Polski i Ameryki.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta