Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem (29.09.2017r.).

Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Jest współzałożycielem toruńskiej grupy SOFA, z którą nagrał świetnie przyjęte trzy studyjne albumy i zdobył Fryderyka 2006 w kategorii Nowa Twarz Fonografii.
Od 2013 roku tworzy w ramach projektu ØRGANEK. Od 2014 roku występuje w projekcie Męskie Granie, od 2016 jako szef muzyczny Męskie Granie Orkiestra.

Podczas rozmowy z uczniami wspominał swoje licealne lata, a także praktyki nauczycielskie, jakie odbywał w III LO. Tomasz Organek spotkał się także ze swoimi nauczycielami. Opowiadał, że ma kontakt z osobami z klasy. - Muszę wam powiedzieć, że przyjaźnie i koleżeństwo, które się zawiązało w średniej szkole, jest silniejsze niż wszystkie znajomości, które zawarłem później - opowiadał.

Tomasz Organek przez 2 lata też nauczycielem i uczył języka angielskiego. Widownię, jaką tworzyli uczniowie szybko jednak zastąpił salą koncertową. - Myślę, że byłem dobrym nauczycielem, ale lepiej czuję się na scenie. Chciałem skupić się na tworzeniu. I zmieniłem tę małą sceną pod tablicą na dużą scenę - powiedział. Zachęcał uczniów do nauki języków obcych. - Namawiam was bardzo gorąco, aby uczyć się angielskiego i wszelkich innych języków. One otwierają nam świat .

Tomasz Organek w Trzecim