Nasza młodzież uczestniczy w programie "Młodzież w demokracji". Zakłada on aktywność obywatelską, a w szczególności obywatelstwo europejskie. Zakłada on również pogłębienie wzajemnego zrozumienia między młodzieżą z różnych krajów oraz promocję współpracy europejskiej w zakresie problematyki i działań młodzieżowych.

W czerwcu br. młodzież złożyła wizytę w Parlamencie Szkockim, uczestniczyła w warsztatach w języku angielskim na temat demokracji, a czasie wolnym zwiedzała zabytki Edynburga.
W projekcie uczestniczy młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego im. Alfreda Lityńskiego oraz z VII Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi.

Opiekunami młodzieży w wyjeździe do Szkocji byli: prof. Alicja Węsierska-Kwiecień, prof. Beata Szczecina, prof. Marcin Hościłowicz.

Galeria Szkocja-Polska