W dniu 6 kwietnia 2017r. armia amerykańska zawitała do Trzeciego z pokojową misją! Żołnierze amerykańscy przyjechali do nas w ramach współpracy naszej szkoły z Ambasadą Amerykańską. Tematem spotkania była wielokulturowość. Mogliśmy porównać nasze spojrzenie na stereotypy dotyczące kultury USA z tym jak Amerykanie odnoszą się do nich oraz usłyszeć jak Amerykanie postrzegają Polaków i ich obyczaje. Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie w armii oraz jakie doświadczenia mieli nasi goście na misjach m.in w Afganistanie i Syrii.

Nasi goście należą do Civil Affairs Group czyli zespołu odpowiedzialnego za kontakty z władzami miejskimi, Policją, służbami porządkowymi a ich zadaniem jest ustalenie zasad funkcjonowania wojsk NATO w miejscowościach, w których stacjonują.

Spotkanie z naszymi uczniami było , jak mówili, świetną zabawą, oderwaniem się od biurokratycznych rozmów i okazją do porozmawiania z młodymi ludźmi, w których jest mnóstwo pozytywnej energii, chęci poszeszenia swojej wiedzy i chęci rozmowy. W sesji zadawania pytań nie zabrakło trudnych pytań dotyczących walki w Syrii, doświadczeniach na polu bitwy.

To był dobry dzień. THEY MADE OUR DAY! THANK YOU.

Armia Amerykańska w Trzecim