W dniu 4 marca 2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z księdzem prałatem Stanisławem Wysockim świadkiem historii i przewodniczącym Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa, na której zaprezentowano kopie dokumentów związanych z Obławą Augustowską.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 1e,2e,1d,2d,3f oraz maturzyści z historii i WOS.

Opinia uczniów:

Niezwykle poruszające spotkanie z Księdzem Prałatem dało wiele do myślenia. Dzięki niemu poznać mogliśmy nieznane nam do tej pory szczegóły dotyczące Obławy Augustowskiej. Ja nigdy nie słyszałam tej historii wypowiedzianej z ust jej uczestnika, a także faktów, do których poznania przybliżył nas ksiądz. Dlatego jestem pewna, że taka lekcja historii pozostanie na długo w mojej pamięci i pozwoli patrzeć na Obławę zupełnie inaczej.

Sara Zyskowska klasa 2d

Organizator: Katarzyna Witkowska oraz Elżbieta Zienda-Żywiczyńska

Spotkanie z ks. prałatem Stanisławem Wysockim

http://oblawaaugustowska.pl/

Print Download