Wyjątkowa godzina wychowawcza - spotkanie z osobami słabowidzącymi.

W dniu 13 listopada 2014 r. o godz.9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły miało miejsce spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych.

Młodzież mogła posłuchać prelekcji nt. zachowania się wobec osoby niewidonmej w różnych sytuacjach życiowych oraz obejrzała film instruktażowy.

W ramach ćwiczenia ochotnicy spróbowali roli przewodnika i przećwiczyli posługiwanie się białą laską.

Spotkanie służyło przekazaniu podstawowej wiedzy o niewidomych osobom zdrowym i zachęceniu ich do udziału w  wolontariacie na rzecz osób niewidomych i słabowidących.

Naszym gościem była prezes Oddziału Suwalskiego Polskiego Związku Niewidomych pani Krystyna Wasilewska  z przedstawicielami związku z Białegostoku.

Wyjątkowa godzina wychowawcza - galeria