REGULAMIN KONKURSU  „Trzeci czyta!”

1. Celem konkursu „Trzeci czyta!” jest:

a) popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu,

b) rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej,

c) wizualizacja pasji czytania, miłości do książek.

2. Termin nadsyłania prac: 28 lutego 2021 r.

3. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi 4 marca 2021 r.

4. Warunki uczestnictwa:

a) Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach.

b) Konkurs polega na wykonaniu fotografii, która przedstawia ucznia III LO „przyłapanego” na czytaniu książki – zdjęcie powinno być oryginalne i niekonwencjonalne oraz musi zawierać rekwizyt/symbol związany z III LO.

c) Do konkursu może być zgłoszone 1 zdjęcie jednego autora w formie elektronicznej.

d) Do konkursu nie mogą być zgłaszane zdjęcia wcześniej publikowane.

e) Zdjęcie należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – wpisując w tytule imię, nazwisko i klasę.

f) Udział w konkursie (przesłanie fotografii) oznacza zgodę na publikowanie zdjęcia oraz danych osobowych (imię, nazwisko, klasa) na stronie www szkoły oraz na portalach społecznościowych Facebook i Instagram.

5. Kryteria oceny:

a) zgodność z tematem konkursu,

b) jakość techniczna wykonania fotografii (sugerujemy fotografie o DPI nie mniej niż 150, szerokość i wysokość nie mniej niż 1700x1150 – wtedy będzie się to nadawało do wydruku; fotografie o innych parametrach również obejrzymy, ale nie obiecujemy wydruku),

c) błyskotliwość, niekonwencjonalność.

6. Inne informacje:

a) Udział w konkursie jest całkowicie dobrowolny i bezpłatny.

b) Przystąpienie przez uczestnika do konkursu oznacza zaakceptowanie niniejszego Regulaminu.

c) Oceny prac dokona jury, decyzje jury są ostateczne.

d) Prace konkursowe zostaną opublikowane stronie www szkoły oraz na portalach społecznościowych Facebook i Instagram.

e) Wybrane prace konkursowe zostaną wydrukowane i umieszczone w bibliotece szkolnej jako pozytywne przesłanie dla innych.

f) Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Konkursie!

Organizatorzy: Zespół Nauczycieli Języka Polskiego