Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zadania dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach Alicja Węsierska-Kwiecień
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '20". Tematem pracy na pierwszy etap konkursu jest: "Wędrówka po lesie". Prace można przesłać na mail: 3lostrona@gmail.com. W tym roku szkolnym konkurs będzie miał tylko JEDEN etap. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 czerwca 2020 roku. Organizator konkursu: Joanna Domuracka
18 grudnia 2019 r. na patio PWSZ odbyło się wspólne picie herbaty, śpiewanie i malowanie symbolicznych matrioszek. „Czajopicie”, czyli pierwsza edycja wyjątkowej akcji studentów i wykładowców filologii Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego. Studenci do wspólnego spędzenia czasu w kulturze polsko-rosyjskiej zaprosili nie tylko swoich kolegów z innych kierunków, ale też młodzież z zaprzyjaźnionego III Liceum Ogólnokształcącego. Koordynator współpracy z PWSZ w Suwałkach: Jolanta Rogucka
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia.
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.
W dniu 5.02.2020r. odbyły się Szkolne Mistrzostwa Debat Oksfordzkich (ogólnopolski projekt DeBBaty). Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak

 

Nauczyciele naszej szkoły zachęcają do logowania się do iDziennika i korzystania z przesyłanych materiałów dydaktycznych do samodzielnej pracy.

Dodatkowe materiały, strony www, platformy, serwisy, z których nauczyciele będą korzystać w okresie kształcenia na odległość.


Ponadto w naszej szkole aktywne są następujące platformy edukacyjne:

IT Szkoła: it-szkola.edu.pl/ 

Zawartość platformy: IT Szkoła to platforma edukacyjna z nieograniczonym dostępem do zasobów z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT): kursy e-learningowe, konkursy, wykłady, skrypty, prezentacje multimedialne, filmy, testy oraz materiały dodatkowe.

Cisco Networking Academy: https://www.netacad.com/ 

Nauczanie odbywa się wyłącznie w języku angielskim (wsparcie do nauczania w klasach dwujęzycznych oraz informatycznych).

Zawartość platformy: materiały dydaktyczne audio-vizualne, quizy, testy, oprogramowanie edukacyjne, możliwość uzyskania Certyfikatu firmy Cisco Networking Academy.

Aktualnie realizowane są następujące tematy:NDG Linux Essentials, PCAP - Programming Essentials in Python, Introduction to Cybersecurity, CPA - Programming Essentials in C++, Be Your Own Boss, Entrepreneurship.

PixBlocks: https://pixblocks.com/ 
Zawartość platformy: Platforma naucza zarówno programowania wizualnego, jak i tekstowego. Narzędzie posiada standardy zgodne z wytycznymi MEN oraz uaktualnioną podstawę programową.

Moje Finanse: https://moje-finanse.junior.org.pl/ 
Zawartość platformy:  Na platformie można korzystać z siedmiu modułów tematycznych: Świat finansów, Polubić banki, Inwestycja w siebie, Moje inwestycje, Bezpieczne finanse, Mój budżet oraz Moje kompetencje. Treści programu są zgodne z podstawą programową przedmiotu podstawy przedsiębiorczości oraz doradztwem zawodowym dla szkół ponadpodstawowych.

Mobilna Platforma Edukacyjna: Dzwonek.pl
Zawartość platformy: e-podręczniki, ćwiczenia, pliki audio oraz filmy ze wszystkich przedmiotów


Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli w pracy z uczniami. Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 

https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna

https://www.gov.pl/web/edukacja/lekcje-z-internetu

www.gov.pl/web/zdalnelekcje 

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe:

epodreczniki.pl/

Portal wiedzy dla nauczycieli: http://www.scholaris.pl/

Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych: https://www.cke.gov.pl/

Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”: http://wlaczpolske.pl/

Portal: lektury.gov.pl

Strona Centrum Nauki Kopernik: https://esero.kopernik.org.pl/

Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej: https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1

Serwis IPN Przystanek historia: https://przystanekhistoria.pl/

Strona Krajowego Biura Programu eTwinning: https://etwinning.pl/inspiracje-2/inspiracje/

Serwis Ninateka: https://ninateka.pl/edu

Serwis Muzykoteka Szkolna: http://www.muzykotekaszkolna.pl/

Biblioteka Cyfrowa Polona: https://polona.pl/

Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji: http://www.bc.ore.edu.pl/dlibra

Serwis Telewizji Polskiej: https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-

Serwis Polskie Radio Dzieciom: https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

 

Print Download