Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak

Uczniowie naszej szkoły Alicja Bagińska i Rafał Dwojakowski  ubiegają się o mandat posła XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z projektem, którego bohaterem jest Adam Ignacy Koc.

Postać Adama Koca - posła i polityka postanowili upamiętnić uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. To jedno z zadań, które muszą wykonać, jeżeli chcą zasiadać w ławach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ich pasją jest historia. Interesują się także polityką. Alicja Bagińska i Rafał Dwojakowski z III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach postanowili wziąć udział w rekrutacji do Sejmiku Dzieci i Młodzieży. Żeby zdobyć mandat poselski uczniowie muszą przybliżyć życiorys posła z regionu, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. Adam Koc był jednym z bliższych współpracowników Józefa Piłsudskiego. Pełnił funkcję ministra skarbu, przemysłu i handlu. Po wybuchu II wojny światowej kierował ewakuacją złota Banku Polskiego. Alicja i Rafał, by odtworzyć życiorys swojego bohatera pochylili się nad lekturą kilkudziesięciu dokumentów, publikacji i książek. Na nowo odkrywali jego życie i zasługi. Młodzież przeprowadziła także sondę uliczną, rozdawała suwalczanom ulotki z biogramem Koca oraz w różnych częściach miasta rozwiesiła plakaty z jego życiorysem. Uczniowie zabiegają też, by w mieście pojawiła się tablica upamiętniająca Adam Koca. Alicja I Rafał przyznają, że udział w rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży przestał być tylko konkursem. Stał się przygodą, dzięki której mogą przybliżyć suwalczanom postać zasłużonej osoby.

Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski

Print Download