Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zdobyli Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning ECO-LOGICAL and TRENDY. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2D grupa 2 zakwalifikowali się do finału Międzynarodowego Konkursu na esej - A Letter to Myself from 2030 zorganizowanego przez Goi Peace Foundation. Opiekun młodzieży: Marcin Hościłowicz
"Zachowanie wzorów rękodzieła ludowego (Garncarstwo, Haft, Kuchnia)" to projekt w głównej mierze skierowany do młodzieży szkolnej z Suwałk, Tarnopola oraz Brześcia. Koordynatorzy projektu: Joanna Domuracka i Jolanta Rogucka
Miło jest nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie: Alicja Bagińska, Anna Wołczek, Wiktoria Arciszewska i Izabela Sychowska zwyciężyła w miejskim etapie ,,DeBBaty'' i awansowała do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w następujących kategoriach: Krajobraz - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym" oraz Fauna i Flora - "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym". Prace można przesłać na 3lostrona@gmail.com. Regulamin Konkursu.
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak

W lutym 2013 r. w naszej szkole rozpocznie się realizacja projektu, dotyczącego wydarzeń powstania styczniowego.
Polegać on będzie na uczczeniu 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego przez organizowanie wydarzeń o charakterze edukacyjnym przez okres od lutego 2013 do kwietnia 2014 roku, adekwatnie do czasu trwania powstania (ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej) wg następującego harmonogramu:

rok szk. 2012/2013
luty 2013 - Wystawa przypominająca o 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego
marzec 2013 - Wyjście do kina na film Juliusza Machulskiego „Szwadron”
kwiecień 2013 - Wykład Sławomira Filipowicza, pracownika Archiwum Państwowego w Suwałkach „Powstanie styczniowe na Suwalszczyźnie”
maj - Wystawa w Archiwum Państwowym w Suwałkach
czerwiec - Wycieczka do Puszczy Augustowskiej - „Uroczysko powstańce”
wrzesień 2013 - Muzeum Okręgowe w Suwałkach
październik - Szkolna wystawa prac Artura Grottgera
listopad 2013 - Wyjście do kina na film Juliusza Machulskiego „Szwadron”( klasy pierwsze)
grudzień 2013 - Wyjście na Górę Szubieniczną w Suwałkach dla uczczenia pamięci powieszonych powstańców

rok szk. 2013/2014
styczeń 2014 - Szkolna wystawa prac Artura Grottgera
styczeń/luty - Przeprowadzenie dyskusji na lekcjach wychowawczych nt. „Powstanie styczniowe – dlaczego pamiętamy po 150 latach?”
kwiecień 2014 - Happening szkolny – „Żałoba narodowa” w dniu aresztowania ostatniego dyktatora powstania

Oprócz działań zaplanowanych w harmonogramie będzie prowadzona tablica poświęcona informacjom o przebiegu powstania na Suwalszczyźnie oraz jego uczestnikach, w tym wiadomości o dwudziestu powstańcach straconych na tzw. Górze Szubienicznej w Suwałkach.

Koordynatorzy projektu: prof. Elżbieta Zienda-Żywiczyńska i prof. Katarzyna Witkowska

Miejsca pamięci narodowej:

Góra Szubieniczna w Suwałkach