Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Dyrekcja Szkoły składa wszystkim uczniom i ich rodzinom, radzie pedagogocznej oraz pracownikom szkoły życzenia pełne radości i nadziei. Niech Wielkanoc przyniesie Wam nowe siły, motywację i zapał do dalszych działań.
Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!

Autor: Olga Wielogórska

Rok szkolny 2021/2022 to wyjątkowy czas w historii naszej szkoły - świętuje ona bowiem Jubileusz 30-lecia swojego istnienia,
który chcemy uczcić wieloma projektami i akcjami.

Projekty:

Konkurs wzorowany na teleturnieju 1 z 10 "Czy znasz historię swojej szkoły?"

Wydanie tomiku wierszy uczniowskich "W oknach słowa II" oraz gazetki szkolnej "Marmurówka" na 30-lecie szkoły

Akcja dydaktyczna "Nasze WARTOŚCI". W 1995 roku, z inicjatywy dyrektora Ryszarda Żukowskiego, społeczność III LO zdecydowała w referendum o wartościach, które zostały symbolicznie przedstawione na Znaczku Szkoły – Dąb prześwietlony tęczą i sentencja: Tempus Nostrum Est.

"Poznajmy się - spotkania z absolwentami 3LO":

-  21 września 2021 r. o godz. 12.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury odbył się koncert młodzieżowego zespołu "The Boars". Wokalistą w zespole był tegoroczny absolwent naszej szkoły Tomasz Kopecki.

- 16 listopada 2021 r. klasy 1E, 2E, 3DPod i 3EGim spotkały się, w ramach działań otwartych związanych z Rokiem Jubileuszowym - 30-lecie III LO, z absolwentem naszej szkoły - Sebastianem  Kuczyńskim - muzykiem, organistą, artystą, absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Sebastian wprowadził społeczność szkoły w świat organów oraz muzyki organowej.

- 21 stycznia 2022 r. koncert naszego absolwenta Macieja Kwiatkowskiego - założyciela i lidera zespołu komediowego Kwiatkowski i Bank, z którym w 2018 roku zdobył laury na festiwalach i konkursach kabaretowych takich jak: Paka - 1 miejsce, Mulatka - 1 miejsce ( dwa razy) czy Lidzbarskie Wieczoru Humory i Satyry -Grand Prix. Zespół tworzy wspólnie muzyczno-komediowy spektakl. Maciej Kwiatkowski od 16 lat działa w światku kabaretowym, jest pisarzem opowiadań, słuchowisk radiowych, scenariuszy teatralnych, skeczy, piosenek a przy okazji nierzadko sam je wykonuje. Doceniany przez krytyków,  kreuje niszowy literacki i absurdalny świat. Historyk polskiego Kabaretu.

- 27 maja 2022 r. odbyło się spotkanie z Adrianem Dębskim, absolwentem naszej szkoły, wielokrotnym medalistą i aktualnym wicemistrzem Europy w speedcubing (układanie kostki Rubika na czas, w tym z zawiązanymi oczami). Adrian obecnie studiuje w Wielkiej Brytanii, na walijskim Aberystwyth University, na kierunku Computer Science and Artificial Intelligence. Opowiedział nam o swoich doświadczeniach z czasów liceum, obecnych studiach (w tym procesu rekrutacji, zajęciach itp), kostce Rubika, oraz technikach pamięciowych, ułatwiających zapamiętywanie trudnych rzeczy.

"Poznajmy się - absolwentci 3LO":

Bogumił Kamiński

Karina Sosnowska

Olga Wielogórska

Alan Misiewicz

Tomasz Organek

Wojciech Pająk

Maciej Kwiatkowski

Adrian Dębski

Galerie Trzeciego - wspomnienia, pasje, relacje:

Galeria prac Joanny Jabłońskiej na IV piętrze budynku szkoły

Malarstwo naścienne w salach: