Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Dyrekcja Szkoły składa wszystkim uczniom i ich rodzinom, radzie pedagogocznej oraz pracownikom szkoły życzenia pełne radości i nadziei. Niech Wielkanoc przyniesie Wam nowe siły, motywację i zapał do dalszych działań.
Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!
Nasze siatkarki z pasmem zwycięstw w II lidze Licealiady Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej. W rozegranym 7 marca 2024 r. kolejnym turnieju pokonały 2:1 zespół z Bielska Podlaskiego i 2:0 zespół z Hajnówki. Kolejny turniej zostanie rozegrany u nas - w III LO.
15 marca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Turnieju Anglojęzycznego dla Szkół Podstawowych "Prime Mary". Uczniowie 11 szkół z Suwałk i regionu rywalizowali, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, sprawdzając wiedzę i umiejętności podczas wykonywania różnych zadań.
W minioną sobotę, czyli 9 marca 2024 r., odbyła się nietypowa wycieczka na Litwę. Dlaczego nietypowa? Ponieważ organizowana była dla uczniów naszej szkoły, ale dołączyli także uczniowie innych szkół ponadpodstawowych z Suwałk, a także pięcioro młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Wśród wycieczkowiczów znaleźli się również studenci filologii z PUZ zlokalizowanej w naszym mieście, rodzice, nauczyciele, znajomi i przyjaciele.
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Regulamin Konkursu
Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
W poniedziałek (18 marca 2024) o 10:20 zapraszamy WSZYSTKIE klasy na salę gimnastyczną, w celu zrobienia zdjęć z kolorowych skarpetek, aby okazać solidarność z osobami z Zespołem Downa.
"Wiersz to zaproszenie do rozmowy" - do dyskusji z poetami i szukania odpowiedzi w poezji zachęcał nas prof. Piotr Śliwiński z UAM w Poznaniu, tym razem na przykładzie utworów Zbigniewa Herberta.

Projekt "CLICK AND CLIL"

Sprawozdanie z wyjazdu na Maltę

W dniach 10 – 14 czerwca 2019 roku uczestniczyłam w kursie metodycznym „CLIL – Practical Methodology for Teachers Working with CLIL” zorganizowanym przez ETI – Executive Training Institute w St. Julian’s na Malcie. 

Kurs obejmował 21 godzin dydaktycznych zagadnień związanych z nauczaniem metodą CLIL, np.: „5 Cs of CLIL”, „Bloom’s Revised Taxonomy”, „Multiple Intelligences” i wiele innych. Zajęcia na kursie zapewniały również przygotowanie do tworzenia scenariuszy lekcji w oparciu o metodologię CLIL. 

Wybór kursu podyktowany został koniecznością podnoszenia kompetencji  w zakresie CLIL ze względu na nauczanie dwujęzyczne w naszej szkole oraz poznanie nowych metod nauczania. Innym ważnym celem było nieustanne podnoszenie kompetencji nauczanego przeze mnie języka angielskiego i chęć wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych krajów.

Zdobytą wiedzę i umiejętności zamierzam wykorzystać w dalszej pracy uwzględniając np.; 5 obszarów CLIL przy planowaniu lekcji. Planuję również skorzystać na lekcjach języka angielskiego z niektórych strategii np.: „scffolding”, testu inteligencji wielorakich czy też ćwiczeń na utrwalanie fonetyki i rozpoznawanie nowego słownictwa w tekście. Kurs podkreślił także istotę systematycznej ewaluacji w procesie nauczania na co pragnę położyć nacisk w nauczaniu w kolejnych latach.

 

Magdalena Makarewicz - nauczyciel języka angielskiego, podstaw przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce