Spotkanie z Olgą Wielogórską

W dniu 13.06.2013 r. w ramach „Czwartów ze sztuką” młodzież naszej szkoły spotkała się z artystką Olgą Wielogórską, autorką wielu ilustracji do książek, osobą prowadzącą warsztaty wikliniarskie, pisania ikon, koronkarskie, tkackie, grafiki i ceramiki. Poza tym pani Olga tworzy „akmenisy”, jak je sama nazywa. Są twory z oszlifowanego kamienia. Autorka prac zaprezentowała nam kilka swoich rzeźb. Jej prace możemy podziwiać przed budynkiem suwalskiego SOK-u.

Ulubioną techniką pani Wielogórskiej jest też collage.

Na spotkaniu uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych i wykonali prace właśnie tą techniką.

Spotkanie z Kazimierzem Gomułką

W dniu 16.05.2013 r. młodzież klas pierwszych brała udział w spotkaniu z Kazimierzem Gomułką. Artysta jest związany z Suwałkami od ponad 36 lat. Tworzy prace przedstawiające nasze miasto i okolice. W swoich rysunkach ocala od zapomnienia stare budynki czy ciekawe miejsca Suwałk i okolic.

Jest autorem rysunków, które corocznie są wykorzystywane jako logo Suwałki Blues Festiwalu. Od lat prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i dorosłymi. Na spotkaniu artysta opowiedział młodzieży wiele ciekawych historii ze swojego życia. Młodzież brła udział w ćwiczeniach praktycznych zaproponowanych przez Pana Gomułkę.

Uczniowie autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni koszulkami z logo Festiwalu Bluesowego.

Print Download