Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
Miło jest nam poinformować, że Pani Jolanta Rogucka - nauczyciel języka rosyjskiego i angielskiego, została nominowana do nagrody NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018! Głosowanie jest już rozpoczęte. Lista kandydatów i instrukcja głosowania znajduje się na www.poranny.pl/nauczyciel.
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
26 września 2018. Jak co roku świętujemy tolerancję wobec innych kultur, ideę różnorodności językowej i promocję uczenia się języków przez całe życie. Ten DZIEŃ ustanowiony przez Radę Europejską w 2001 roku jest esencją misji naszej szkoły: tolerancji, rozwoju świadomości wielokulturowej i uczenia się przez całe życie. W programie mnóstwo ciekawostek i zadań dla uczestników: śpiewanie, tańczenie, jedzenie, wykłady, prelekcje czyli inne formy nauczania.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.

Akademia działa w następujących obszarach:

Kanał   (transmisje na żywo imprez szkolnych, filmy promujące III LO w Suwałkach)

Tworzenie filmów oraz trailerów (obsługa projektów i imprez szkolnych)

Uczestnictwo w konkursach filmowych

Tworzenie animacji Flash

W działalność Akademii angażują się uczniowie klas:

IIA: Joanna Kopko, Eliza Wiśniewska, Natalia Chomicz, Dawid Jankowski, Dorota Giedrojć, Rafał Liszewski

IIIA: Martyna Augustynowicz, Sebastian Urwan, Michał Milewski,

Maciej Zawadzki, Kamil Twardowski, Mateusz Życzkowski

IID: Klaudia Auron, Wiktoria Żukowska, Paulina Matelak, Karolina Kamińska

IIID: Magdalena Baranowska, Jakub Piłat, Bartosz Danielewicz, Marta Barszczewska

IIIB: Michał Borkowski, Michał Sienkiewicz

Uczniowie klasy IB

Uczniowie klas IIB i IIC, którzy należą do koła chemicznego "CHEMIA"

oraz nauczyciele: Joanna Domuracka, Beata Szczecina, Kamil Wiszniewski, Konrad Wiśniewski.