Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyjmuje wnioski kandydatów do stypendium edukacyjnego Zarządu Województwa Podlaskiego. Wnioski wraz z kserokopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia edukacyjne uczniów w roku szkolnym 2016/2017 należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku do dnia 30 listopada 2017 r.
Zbliża się International Education Week (IEW), który odbędzie się w dniach 13-17 listopada 2017r. IEW to inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu, który zachęca aby w tych dniach organizować wydarzenia, które będą promować edukację, programy wymiany międzynarodowej, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy nauczycieli i uczniów aby dołączyli to naszej akcji. Link do strony: https://iew.state.gov/
12 września 2017r na Marmurówce III LO podziwialiśmy dzieła Starych Mistrzów Akademickich. Wśród wystawionych prac można będzie zobaczyć drzeworyty, miedzioryty i grafiki: Rafaela Santiego, Albrechta Durera, Rembrandta Hermensza van Rijn, Williama Hogartha, Canaletto Bellotto Bernardo, Lucientesa Francisco Goya, Francesco Bartolozzi, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego. Dodatkową atrakcją wystawy będzie lekcja sztuki poprowadzona przez pana Dariusza Matyjasa, właściciela wystawianych dzieł. Pan Dariusz Matyjas przedstawi technikę wykonywania drzeworytów, miedziorytów i akwafort. Zapraszamy na Marmurówkę!
14 października 2017r. - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były uśmiechy, kwiaty, życzenia, wspaniałe piosenki, konkursy oraz dla wszystkich ciasto. Wszystkim Nam - uczniom, nauczycielom, pracownikom edukacji nie tylko z III LO życzymy uśmiechu i pozytywnych myśli oraz świadomości, że odkrywanie, poznawanie i rozwój są po prostu fajne!
Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Tegoroczne Zaduszki Muzyczne poświęcone były artystom, którzy odeszli w roku 2016: George Michael, Chris Cornell, David Bowie, Leonard Cohen, Lemmy Kilmister ( Motorhead). Koncert zorganizowały klasy IIB i ID oraz nauczyciele prowadzący: Magdalena Makarewicz i Marcin Hościłowicz

Akademia działa w następujących obszarach:

Kanał   (transmisje na żywo imprez szkolnych, filmy promujące III LO w Suwałkach)

Tworzenie filmów oraz trailerów (obsługa projektów i imprez szkolnych)

Uczestnictwo w konkursach filmowych

Tworzenie animacji Flash

W działalność Akademii angażują się uczniowie klas:

IIA: Joanna Kopko, Eliza Wiśniewska, Natalia Chomicz, Dawid Jankowski, Dorota Giedrojć, Rafał Liszewski

IIIA: Martyna Augustynowicz, Sebastian Urwan, Michał Milewski,

Maciej Zawadzki, Kamil Twardowski, Mateusz Życzkowski

IID: Klaudia Auron, Wiktoria Żukowska, Paulina Matelak, Karolina Kamińska

IIID: Magdalena Baranowska, Jakub Piłat, Bartosz Danielewicz, Marta Barszczewska

IIIB: Michał Borkowski, Michał Sienkiewicz

Uczniowie klas IIB i IIC, którzy należą do koła chemicznego "CHEMIA"

oraz nauczyciele: Joanna Domuracka, Kamil Wiszniewski, Konrad Wiśniewski.