Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Dyrekcja Szkoły składa wszystkim uczniom i ich rodzinom, radzie pedagogocznej oraz pracownikom szkoły życzenia pełne radości i nadziei. Niech Wielkanoc przyniesie Wam nowe siły, motywację i zapał do dalszych działań.
Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!
Ordynacja wyborcza Wybory cząstkowe Protokół z wyborów końcowych
Sprawozdanie z wyborów cząstkowych w ramach
realizacji projektu NADANIE IMIENIA SZKOLE
w III Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach.

10.12.2010 zakończono procedurę wyłaniania propozycji patrona przez trzy gremia szkolne:
- uczniów
/zgłoszono14 kandydatur, spośród których trójki z samorządów klasowych w liczbie 54 uczniów głosowały na ks. K. Hamerszmita- 5 uczniów, Cz. Niemena – 3 uczniów, M. Geniusza -3 uczniów, J. Wierzbickiego – 1 uczeń, Jana III Sobieskiego - 3 uczniów, Jana Pawła II – 1 uczeń, ks. J. Popiełuszko – 4 uczniów, E. Szczepanika – 22 uczniów, T. Noniewicza - 5 uczniów , A. Lityńskiego – 4 uczniów, I. Sendlerową, Cz. Miłosza, R. Kaczorowskiego – 0 uczniów/

- rodziców
/zgłoszono 3 kandydatury E. Szczepanik, Cz. Miłosz, ks. K. Hamerszmit , spośród których Rada Rodziców jednogłośnie wybrała E. Szczepanika/

- nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły
/zgłoszono 5 kandydatur: M. Geniusz, K. Kulwieć, A. Lityński, „zasłużeni dla Suwalszczyzny”, E. Szczepanik – spośród których, w głosowaniu tajnym, Alfred Lityński uzyskał 21 głosów, E. Szczepanik – 20 głosów, „Zasłużeni dla Suwalszczyzny” – 6 głosów/.

Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie procedury wyłaniania kandydatur przez poszczególne gremia:
p. Joanna Domuracka – opiekun Samorządu Uczniowskiego
p. Jolanta Kochańska – przewodnicząca zarządu Rady Rodziców
p. Danuta Worobiczuk – przedstawiciel zespołu do projektu NADANIE IMIENIA SZKOLE

przekazały koordynatorowi projektu „Protokoły z wyborów propozycji na patrona szkoły” wraz ze zgromadzoną dokumentacją.
Po analizie dokumentacji stwierdzam, że wyłanianie kandydatów odbyło się zgodnie z obowiązującą procedurą, co upoważnia do ogłoszenia, że:
W przeprowadzonych wyborach cząstkowych kandydatami na Patrona III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach zostali:
Uczniów – premier, prof. Edward Szczepanik
Rodziców – premier, prof. Edward Szczepanik
Nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły – prof. Alfred Lityński

PATRON SZKOŁY zostanie wyłoniony w ogólnoszkolnych wyborach, które odbędą się 20.01.2011r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach.
Elżbieta Zienda-Żywiczyńska