Nasza szkoła uzyskała tytuł "Szkoły Mistrzów Programowania". Konkurs PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – jest multimedialnym konkursem realizowanym za pomocą aplikacji www.pixblocks.com. Do finału konkursu zakwalifikowali się: Julia Omilianowicz, Aleksandra Lisowska, Adrian Dębski, Szymon Śliwowski, Michał Turek, Wojciech Syper. Wszyscy uczniowie są z klasy IIA. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach osiągnęli ogromny sukces w Olimpiadzie Szkół Kompetencji Przyszłości, zajmując 13 miejsce na 150 szkół uwzględnionych w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2019 (I miejsce w województwie podlaskim). 56 uczniów szkoły odebrało międzynarodowe certyfikaty z zarządzania projektami sygnowane przez Project Management Institute R.E.P. (PMI to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tys. kierowników projektów z całego świata, która wyznacza globalne standardy w zarządzaniu). Koordynator projektu: Krystyna Słowicka
Kontynuacją X Mistrzostw Pierwszej Pomocy III LO były zawody organizowane przez PCK, najpierw w Suwałkach, potem okręgowe w Białymstoku. Drużyna w składzie: Michał Markowski, Weronika Janczewska, Urszula Topolska, Patrycja Bożewicz i Rafał Stefański na zawodach rejonowych w Suwałkach 24 maja 2019 zajęli pierwsze miejsce i reprezentowali nasz okręg w Białymstoku w „XXVII Edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża" zajmując II miejsce. Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska
W dniu 22 marca 2019r. odbył się finał XVII Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '19". Uczestnicy w ciągu dwóch godzin zegarowych tworzyli pracę na temat: "Kosmiczne opowieści". I miejsce zajęła Agata Symonowicz z Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach.
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak
Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”. Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

mgr Waldemar Jabłoński

01.08.1991 r. - 31.08.1994 r.

Ukończył matematykę na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku oraz Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wicedyrektorzy:
Elżbieta Łuczaj, Anna Maria Ambrosiewicz

mgr Małgorzata Falińska

p.o. Dyrektora
01.09.1994 r. – 30.11.1994 r.

Ukończyła matematykę na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wicedyrektor: Anna Maria Ambrosiewicz

mgr Ryszard Żukowski

1.12.1994 r. - 16.10.1996 r.

Ukończył matematykę na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wicedyrektorzy:
Anna Maria Ambrosiewicz,
Anna Kuryło, Dorota Anna Jabłońska

mgr Dorota Anna Jabłońska

01.11.1996 r. – 30.06.2003 r.

Ukończyła chemię na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach oraz Kurs Kwalifikacyjny przygotowujący do pracy edukatorskiej w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Wicedyrektor: Elżbieta Łuczaj

mgr Elżbieta Łuczaj

p.o. Dyrektora
01.07.2003 r. – 31.07.2003 r.

Ukończyła matematykę na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach

mgr Ewa Bogucka-Fimowicz

01.08.2003 r. – 18.03.2007 r.

Ukończyła nauki polityczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Studia Podyplomowe w zakresie Polityki Oświatowej – Organizacji i Zarządzania oraz Studia Podyplomowe w zakresie Andragogiki w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.

Wicedyrektor: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska

mgr Alicja Węsierska-Kwiecień

19.03.2007 r. – do chwili obecnej

Ukończyła geografię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki dla Nauczycieli na Politechnice Białostockiej, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach oraz Studia Podyplomowe w zakresie Orientacji i Poradnictwa Edukacyjno-Zawodowego w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.
Ukończyła studia podyplomowe w Collegium Civitas i uzyskała tytuł trenera coachingu .

Wicedyrektorzy: Anna Maria Ambrosiewicz

"Szkoła z klasą"

Tytuł „szkoła z klasą” szkoła otrzymała w 2004r. (certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor, pani Ewa Bogucka-Fimowicz.