Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '20".
Szkolne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Suwałki wpisują się w projekt obchodów 100 lat Niepodległej realizowany w III LO w Suwałkach w roku szkolnym 2018/2019 i stanowią ważny element kształtowania patriotycznych postaw młodzieży. Autorka projektu: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska
W dniach 25 - 29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje w Międzynarodowym Konkursie Pix Programming Challenge 2019. Do Półfinałów konkursu, które odbędą się 5 grudnia 2019 r., zakwalifikowało się 19 uczniów klas: 1PodA i 2A. Uczestnicy w trakcie Półfinałów muszą rozwiązać Zadania. W tym etapie organizator przyjmuje 2 kryteria oceny - ilość poprawnie rozwiązanych zadań oraz łączny czas w jakim zadania zostaną rozwiązane. Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w kategoriach: krajobraz oraz fauna i flora "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym".
W dniu 5.02.2020r. odbyły się Szkolne Mistrzostwa Debat Oksfordzkich (ogólnopolski projekt DeBBaty).
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak
Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”. Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

mgr Waldemar Jabłoński

01.08.1991 r. - 31.08.1994 r.

Ukończył matematykę na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku oraz Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wicedyrektorzy:
Elżbieta Łuczaj, Anna Maria Ambrosiewicz

mgr Małgorzata Falińska

p.o. Dyrektora
01.09.1994 r. – 30.11.1994 r.

Ukończyła matematykę na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wicedyrektor: Anna Maria Ambrosiewicz

mgr Ryszard Żukowski

1.12.1994 r. - 16.10.1996 r.

Ukończył matematykę na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wicedyrektorzy:
Anna Maria Ambrosiewicz,
Anna Kuryło, Dorota Anna Jabłońska

mgr Dorota Anna Jabłońska

01.11.1996 r. – 30.06.2003 r.

Ukończyła chemię na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach oraz Kurs Kwalifikacyjny przygotowujący do pracy edukatorskiej w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Wicedyrektor: Elżbieta Łuczaj

mgr Elżbieta Łuczaj

p.o. Dyrektora
01.07.2003 r. – 31.07.2003 r.

Ukończyła matematykę na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach

mgr Ewa Bogucka-Fimowicz

01.08.2003 r. – 18.03.2007 r.

Ukończyła nauki polityczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Studia Podyplomowe w zakresie Polityki Oświatowej – Organizacji i Zarządzania oraz Studia Podyplomowe w zakresie Andragogiki w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.

Wicedyrektor: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska

mgr Alicja Węsierska-Kwiecień

19.03.2007 r. – do chwili obecnej

Ukończyła geografię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki dla Nauczycieli na Politechnice Białostockiej, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach oraz Studia Podyplomowe w zakresie Orientacji i Poradnictwa Edukacyjno-Zawodowego w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.
Ukończyła studia podyplomowe w Collegium Civitas i uzyskała tytuł trenera coachingu .

Wicedyrektorzy: Anna Maria Ambrosiewicz

"Szkoła z klasą"

Tytuł „szkoła z klasą” szkoła otrzymała w 2004r. (certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor, pani Ewa Bogucka-Fimowicz.